У Мінсоцполітики розповіли, скільки реально українці мають щомісяця платити в накопичувальну пенсію

Автор: Марченко Любов

Накопичувальна пенсія, навколо якої вже зламано чимало списів, усе ж буде впроваджена в Україні. Іншого виходу немає. Але, щоби накопичувальні внески мали якийсь ефект, вони мають бути не меншими за 7% від зарплати працівника.

У Мінсоцполітики розповіли, скільки реально українці мають щомісяця платити в накопичувальну пенсію - today.ua

Таку цифру озвучила в ефірі телемарафону міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Зараз у Верховній Раді зареєстрований черговий законопроект, який стосується накопичувальної пенсії. Якщо закон ухвалять, то механізм накопичувальних пенсій буде запущено. На першому етапі передбачено відрахування на накопичувальні рахунки працюючих українців у розмірі 3% від їхньої зарплати. Ці 3 відсотки будуть співфінансувати роботодавець і держава.

Але такої суми замало для того, щоби сформувати реальну фінансову подушку безпеки на старість. Аби майбутній пенсіонер відчув реальний зиск від накопиченої ним пенсії, на його рахунок має надходити щонайменше 7% від зарплати. Тоді цих грошей вистачить і на те, щоб обслуговувати накопичувальний рахунок, і на те, щоб заощадженої суми йому вистачило на гідні виплати в похилому віці.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

"Середній внесок, який би покривав усі необхідні видатки, і зберігав кошти в їхньому еквіваленті для людини — це щонайменше 7–10 % сплати. Сьогодні ми передбачаємо до 3 %. Це трохи мало", - зауважила чиновниця.

У Мінсоцполітики розповіли, скільки реально українці мають щомісяця платити в накопичувальну пенсію

Отже, сам працівник також має щомісяця виділяти певну частку власних коштів, аби згодом мати реальний зиск від заощаджених грошей.

Втім, більшість експертів вважають, що без накопичувальної пенсії в Україні, звісно, не обійтися, але зараз її впровадження не на часі. Адже в країні панує шалена інфляція, економіка у прірві, і ніякого фондового ринку, в який можна було б вигідно прилаштувати накопичені гроші громадян, немає.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, накопичені гривні вже через кілька років можуть перетворитися на папірці. Тому впровадження цього етапу пенсійної реформи слід розпочинати після війни, коли гривня буде стабільно міцною, і в країні буде здорове конкурентне середовище для інвестицій.

Наразі ж, гроші на накопичувальних рахунках можуть пропасти, і водночас збідніє солідарний Пенсійний фонд, з якого здійснюють виплати всім теперішнім пенсіонерам. Адже гроші на індивідуальні накопичувальні рахунки громадян надходитимуть із того самого ЄСВ, з якого фінансується солідарна пенсійна система.