В Офісі президента заговорили про створення штрафбатів для порушників закону

Автор: Марченко Любов

В Україні можуть створити штрафбати для порушників закону. Таким чином громадяни, які вчинили кримінальне правопорушення, зможуть на фронті спокутувати свою провину. Але при цьому вони не повинні служити у військових підрозділах спільно зі звичайними законослухняними українцями.

В Офісі президента заговорили про створення штрафбатів для порушників закону - today.ua

Такої позицію дотримується радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

Вже майже рік, як в Україні триває війна. З початку військової агресії РФ у країні оголошено загальну мобілізацію. Проте, деякі мобілізаційні заходи стали приводом для дискусій як у суспільстві, так і у владі. Наприклад, у суспільстві неоднозначно ставляться до відправлення на фронт кримінальних злочинців. Виходить, що повістки в армію їм вручають як покарання.

На думку радника глави ОП, практика вручення повісток карним злочинцям може дискредитувати українську армію. Адже служба у ЗСУ має бути привілеєм, а не покаранням. Отже, вручення повісток правопорушникам є сумнівним кроком. Для кримінальників мають бути створені окремі військові підрозділи на кшталт штрафбатів. Крім того, Михайло Подоляк додав, що такі заходи все ж таки варто погоджувати з командуванням ЗСУ.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

"Вибачте, я не дуже люблю цю концепцію (штрафбата - ред.), але, якщо ви хочете йти цим шляхом, і тоді відправляти таких конкретних людей в такий конкретний батальйон, туди збирати людей, які повинні спокутувати кров'ю на найгарячішому напрямку війни. Тоді має бути прозора концепція, що вони не йдуть в армію, не дискредитуватимуть армію своєю участю, не кричатимуть, що їм дали (повістки - ред.), а що це буде таке ж покарання, як ув'язнення", - поділився Михайло Подоляк в інтерв'ю журналісту Василю Голованову.

В Офісі президента заговорили про створення штрафбатів для порушників закону

Радник глави Офісу президента зауважив, що для формування штрафбатів необхідно розробити відповідну концепцію ЗСУ. У такому разі Генштаб має заявити про готовність формувати спеціальні підрозділи, які складатимуться виключно із правопорушників.

"Це було би правильно. Або ми йдемо шляхом виключно юридичної відповідальності, а це - позбавлення волі. Або інший шлях - ми формуємо такий спецпідрозділ, ізольований від армії", - пояснив чиновник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чи створюватимуть при цьому ще й загороджувальні загони, радник голови ОП не став уточнювати.

Нагадаємо, в Україні триває загальна мобілізація через повномасштабну війну з російськими окупантами. Багатьох цікавить, чи надсилатимуть повістки через державну платформу "Дія". Адвокат Андрій Новак прокоментував ситуацію.