Повістки у “Дії“: українцям повідомили про тонкощі цифровізації обліку військовозобов'язаних українців

В Україні триває загальна мобілізація через повномасштабну війну з російськими окупантами. Багатьох цікавить, чи надсилатимуть повістки через державну платформу "Дія". Адвокат Андрій Новак прокоментував ситуацію.

Повістки у “Дії“: українцям повідомили про тонкощі цифровізації обліку військовозобов'язаних українців  - today.ua

Наголошено, що найближчим часом розсилати військовозобов'язаним українцям повістки через "Дію" не будуть. Наголошено, що йдеться про додаток на смартфоні, через який проводиться комунікація з органами державної влади. Є можливість скористатися певними даними, які представлені у держреєстрах та замовити певні послуги.

Юрист нагадав, що встановлення "Дії" не входить до обов'язків українців і проводиться за бажанням. Організувати вручення повісток через програму буде складно, тому що не можна отримати підтвердження отримання документа. Як відомо, однією з обов'язкових вимог щодо отримання повістки є підпис військовозобов'язаного.

"Громадянин може не заходити до "Дії" тижнями або місяцями. У громадян немає обов'язку стежити за всіма оновленнями та повідомленнями", - пояснив юрист.

Повістки у “Дії“: українцям повідомили про тонкощі цифровізації обліку військовозобов'язаних українців

Новак підкреслив, що оперативна цифровізація обліку військовозобов'язаних є надзвичайно важливою.

"Відповідним державним органам необхідно повноцінно запустити реєстр військовозобов'язаних резервістів, налагодити систему безпеки цього реєстру. Це плюс і для Центрів комплектування і для самих військовозобов'язаних, тому що їм не доведеться під час будь-яких змін - народження дітей, зміна у стані здоров'я, пенсійний вік - звертатися до військкоматів для уточнення цих даних", – цитує аналітика ТСН.

Нагадаємо, що в Україні внесли зміни до оформлення повісток. Стало відомо, що чоловіки можуть відмовитись від повісток старого зразка.

Раніше стало відомо, що до армії будуть призивати обмежено придатних для служби українців.

ДЖЕРЕЛОТСН