У деяких регіонах України вже із травня можуть знизити тарифи на газ. Їх знизять через те, що мешканці цих регіонів отримують газ нижчої калорійності, ніж решта жителів України.
Таких регіонів в Україні лише три, розповів представник Оператора ГТС України.
Справа в тому, що, починаючи з травня 2022 року, українці платитимуть за газ за новими тарифами. Йдеться не лише про величину тарифів, яка, ймовірно, зросте одразу після завершення опалювального сезону. Зміни торкнуться й одиниці виміру споживання газу. Тепер витрати газу будуть рахувати не в кубометрах, а в кіловат-годинах. Тобто враховуватимуть не те, скільки кубометрів витратило домогосподарство, а скільки теплоти воно отримало.
За такою методикою розраховують газ у Європі, і за такою тепер розраховуватимуть і в нас. Отже, чим менш калорійний газ отримуватимуть споживачі, тим нижчою має бути у них сума в платіжці за газ. При цьому в кубометрах (а лічильники, як і раніше, вимірюватимуть витрати в них) вони можуть витратити рівно стільки ж газу, як і ті, хто платитиме більше.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Споживачі в регіоні, який отримує газ із меншою теплотою згоряння, платитимуть менше за такі самі спожиті обсяги", - розповів начальник управління метрології та газовимірювання Оператора ГТС України Микола Болховітін.
При цьому фахівці попереджають, що навіть в одному регіоні у різні дні газ може мати різну теплоту згоряння. На його якість впливають різні фактори: регіон, газопровід, сезон, свердловини, з яких видобувається блакитне паливо, і навіть час доби.
"Мета закону - щоби споживачі у регіонах, де газ має меншу теплоту згоряння, платили за отриманий продукт менше", - підсумував представник Оператора ГТС України.
При цьому якщо вірити карті, на якій позначено якість газу залежно від регіону, таких регіонів з найнижчою якістю газу в Україні загалом три. Йдеться про Львівську, Полтавську та Кіровоградську області.
Нагадаємо, українців попередили про банкрутство Нафтогазу та стрімке зростання тарифів на газ у разі підвищення ренти на видобуток українського газу.