Українців попередили про банкрутство Нафтогазу та підвищення тарифів на газ

Компанія "Нафтогаз" може стати банкрутом, якщо влада не відмовиться від своїх планів на підвищення ренти на видобуток газу. При цьому тарифи на газ злетять до захмарних висот і стануть непідйомними для більшості українців.

Українців попередили про банкрутство Нафтогазу та підвищення тарифів на газ - today.ua

Такий розвиток ситуації прогнозує нардеп Олександр Дубінський. Цими міркуваннями Дубінський поділився у своєму Telegram-каналі Dubinsky.pro.

Нардеп критично оцінив законопроект Шмигаля щодо підвищення ренти на видобуток газу до безпрецедентних 74%. Неважко підрахувати, що за біржової вартості газу 800 доларів за тисячу кубометрів "дочка" Нафтогазу компанія Укргазвидобування буде змушена платити 592 долари ренти. Українців попередили про банкрутство Нафтогазу та підвищення тарифів на газ При цьому зараз вона продає газ для населення та підприємств теплової комунальної енергетики за соціальною ціною 280 доларів за тисячу кубів. Отже, грошей, виручених за реалізацію газу цій величезній групі споживачів, їй навіть не вистачить навіть на те, аби сплатити ренту і залишитися хоча би з мінімальним прибутком.

Зрештою таке підвищення рентних платежів призведе до банкрутства Нафтогазу. А банкрутство національної компанії, яка несе на собі величезне соціальне навантаження, автоматично призведе до різкого зростання тарифів на газ для населення до ринкового рівня.

"Наслідки - незворотне банкрутство Нафтогазу та колосальний стрибок тарифів для населення", - пише Дубінський.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до Ради законопроект щодо підвищення ренти на видобуток українського газу з теперішніх 14-29 до 74%. Окрім законопроекту Шмигаля, до Ради було подано ще один законопроект – Данила Гетьманцева, яким пропонується підвищити ренту до 69%. Обидва ці законопроекти фахівці вважають згубними для вітчизняного газовидобутку. Вони можуть призвести до скорочення, а то й до повного припинення видобутку українського газу.

ДЖЕРЕЛОt.me/dubinskypro