У Нафтогазі повідомили, чи вистачить Україні запасів газу до закінчення опалювального сезону

Голова компанії Нафтогаз Юрій Вітренко оприлюднив дані про запаси газу, які є в підземних сховищах України, та розповів, чи вистачить їх для закінчення опалювального сезону.

У Нафтогазі повідомили, чи вистачить Україні запасів газу до закінчення опалювального сезону - today.ua

Сьогодні газ в Україні є в достатній кількості, запевнив на прес-конференції топ-менеджер компанії.

"У нас зараз у підземках майже 9,5 млрд куб. метрів газу. Цього достатньо для того, щоб забезпечити потреби українців у газі, в теплі", – повідомив Вітренко.

У Нафтогазі повідомили, чи вистачить Україні запасів газу до закінчення опалювального сезону Глава Нафтогазу каже, що на сьогодні в Україні немає жодної проблеми із забезпеченням газом, проте є проблеми з інфраструктурою. Адже багато важливих об'єктів газотранспортної системи розташовані або в місцях, де тривають бої, або в безпосередній близькості до місць боїв. До того ж, у багатьох випадках противник навмисне стріляє по цих об'єктах, прагнучи вивести з ладу українську ГТС.

При цьому компанія Укргазвидобування, незважаючи на війну, продовжує видобуток газу на всіх родовищах, де це можливо. Не припинилося також імпортне постачання газу з Європи. Україна, як і раніше, імпортує цей енергоресурс з Угорщини, Польщі та Словаччини.

При цьому слід пам'ятати, що після війни, крім відновлення українських міст і селищ, зруйнованих загарбниками, нам доведеться також терміново вирішувати проблему з енергетичною безпекою країни. Адже до 2027 року Європа має намір повністю позбутися російських енергоресурсів - газу, нафти і вугілля.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз повідомила про скорочення обсягу постачання газу споживачам.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua