У Нафтогазі розповіли про зниження ціни на газ: Вітренко назвав умови

Ціна на газ в Україні може бути знижена. Однак це стане можливим лише за виконання певних умов.

У Нафтогазі розповіли про зниження ціни на газ: Вітренко назвав умови - today.ua

Про це заявив глава правління компанії Нафтогаз України Юрій Вітренко.

За словами керівника компанії, вартість газу може бути знижена у двох випадках:

  • якщо Україна стане більше видобувати газу, ніж потрібно їй для внутрішнього споживання, і зможе експортувати цей енергоресурс;
  • якщо Україна зможе збільшити транзит газу через свою територію. Причому йдеться про транзит не тільки російського газу, але й газу зі східних країн, що займаються видобутком цього ресурсу.

"Для цього необхідно зробити так, щоб або в Україні було більше газу, ніж ми споживаємо, газу власного видобутку, або газ через Україну заходив, а потім йшов до Європи", - заявив очільник Нафтогазу.

Іншими словами, Вітренко хотів би бачити Україну в ролі великого газового хаба, який би перекачував газ через свою територію далі на Європу. Причому, судячи із заяв топ-менеджера компанії, це вже не просто декларація про наміри. Зараз українська сторона наполегливо працює над тим, щоби не тільки зберегти свій транзитний потенціал, а й використовувати його на повну потужність. У Нафтогазі розповіли про зниження ціни на газ: Вітренко назвав умови При дотриманні хоча б однієї з цих умов ціна на газ може бути знижена з 15 гривень за кубометр до 11-12, заявив Вітренко.

У будь-якому випадку, це значно вище, ніж та ціна, за якою сьогодні відпускають газ для більшості побутових споживачів. Нагадаємо, з травня населенню України компанії-постачальники відпускають газ за річними фіксованими тарифами. У більшості компаній цей тариф становить 7,99 гривні за кубометр. У Нафтогазу - 7,96.

Річний тариф на газ може змінитися

Однак на сьогодні невідомо, чи зможуть постачальники газу утримувати ціну на газ на такому рівні. Адже, закладаючи в кінці квітня такий тариф на газ, вони спиралися, насамперед, на модель минулого року. А вона виявилася абсолютно неприйнятною для року нинішнього.

У Європі, з початком літа, ціни на газ не падають, а навпаки - зростають. На кінець липня вартість газу досягла свого історичного максимуму - 40 євро за МегаВат-годину.

Так відбувається через те того, що Росія хоче якнайшвидше добудувати і запустити Північний потік-2. У відповідь на саботаж частини європейських країн, які намагаються зупинити новий газопровід, російський Газпром скоротив поставки газу в Європу, намагаючись зробити європейський бізнес більш поступливими.

Становище погіршилося ще й тим, що минула зима видалася холодною, і накопичені запаси газу в підземних сховищах європейських країн вичерпалися. Тому зараз ціни на газ в Європі дуже високі.

Ну, а оскільки третина газу, який вона споживає, Україна купує на європейському газовому ринку, то і в нас ціна на газ низькою бути не може.

Нагадаємо, опалювальний сезон в Україні може бути під загрозою зриву через те, що деякі компанії-постачальники "сходять з дистанції". Вони не можуть купувати газ на ринку за завищеними цінами.

ДЖЕРЕЛОunian