У світі зростає ціна на цукор. До початку вересня вартість цукру на світовому ринку досягла найвищого показника за останні чотири роки. При цьому експерти прогнозують зниження ціни на цукор на внутрішньому українському ринку.
Рекордні ціни на цукор були спровоковані погодною ситуацією. Основний світовий виробник цукру - Бразилія в цьому році зазнала великих збитків через погодно-кліматичні умови. Для тамтешньої цукрової тростини нинішній рік виявився вкрай несприятливим. Спочатку виникла сильна посуха, а згодом у липні-серпні вдарили морози. Через це значна частина сировини була загублена.
Згідно з прогнозами експертів, в 2021-2022 році виробництво цукру в Бразилії скоротиться приблизно на 28% і становитиме 28 мільйонів тонн. В Індії, яка є другим у світі виробником цукру, очікують виробітку порядку 31 млн тонн.
З початком нового сезону виробництва цукру 2021-2022 років світовий обсяг виробництва, за прогнозами, складе 170,6 млн тонн. При цьому обсяг споживання очікують на рівні 174,5 млн т. У підсумку, глобальний дефіцит цукру очікується на рівні 3,8-3,9 млн тонн.
Однак тут є один стримуючий фактор. Справа в тому, що зараз в Україні ціна на цукор вища, ніж на світовому ринку. Тому вітчизняним виробникам зараз вигідніше збувати свій товар всередині країни. Однак, коли ціна на цукор в світі почне рости, вони переорієнтують свої продажі на світовий ринок.
Прогнози експертів не радують
Під впливом гарного врожаю цукрових буряків і початку нового виробничого сезону ціна на цукор в Україні почне знижуватися. Але, як тільки в світі вона почне рости, то почне зростати і у нас. Таким чином, період дешевшого цукру буде нетривалим.
Нагадаємо, зараз в Україні цукор вдвічі дорожче, ніж у Європі. Експерти вважають, що до об'єктивних економічних умов приєдналася ще й монопольна змова українських виробників.