Фахівці дали прогнози, якою буде ціна на цукор з початком осені

Автор: Марченко Любов

В Україні з початком осені повинна змінитися ціна на цукор. У зв'язку з початком нового сезону цукроваріння вартість цього продукту має або знизитися, або, в крайньому випадку, перестати рости.

Фахівці дали прогнози, якою буде ціна на цукор з початком осені - today.ua

Цьогоріч є всі передумови для зниження ціни на цукор, вважають фахівці Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). Урожай цукрових буряків в нинішньому році видався непоганий. Та й цукристість самих коренеплодів також доволі висока. Загалом поки види на урожай і вироблення цукру цілком оптимістичні.

"Відповідно, новий сезон виробництва цукру дозволить як мінімум зупинити подальше зростання ціни на продукт, а можливо, призведе і до її зниження", - говорить аналітик асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Світлана Литвин.

При цьому, звичайно, осіння негода може внести свої корективи у збір врожаю, каже Литвин. Однак суттєво вплинути на урожай вона вже не зможе. Фахівці дали прогнози, якою буде ціна на цукор з початком осені На сьогодні сезон цукроваріння в Україні вже розпочато. Він стартував 21 серпня, коли приступив до переробки солодких коренів Селищанський цукровий завод. Про початок сезону виробництва цукру повідомили в асоціації Укрцукор. Загалом, всі підстави для зниження ціни на цукор в цьому році поки є.

Популярні зараз

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Як змінилася ціна на цукор за минулий рік

Протягом року, з початку торішнього сезону цукроваріння, ціна на цукор в Україні зросла на 80%. Тепер в Україні цукор вдвічі дорожче, ніж У Європі.

Причиною різкого зростання вартості цього продукту став поганий торішній урожай коренеплодів. У минулому сезоні в Україні було вироблено майже на третину цукру менше, ніж в позаминулому: 1,1 млн тонн проти 1,48 млн тонн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак не тільки поганий урожай і скорочення виробництва стали причиною такого стрімкого злету ціни на цукор. У цьому процесі маЛА місце також змовА найбільших виробників цукру, яких можна вважати монополістами. Куди при цьому дивився Антимонопольний комітет - невідомо.

Нагадаємо, торік два найбільшІ виробники цукру в Україні, "Астарта" і "Радехівський цукор", практично одночасно підняли ціни на свій продукт.