У Мінсоцполітики розповіли, кого не торкнеться індексація пенсій у березні

Автор: Марченко Любов

В Україні проходить масштабна індексація пенсій. За словами чиновників, вона торкнеться понад 10 мільйонів українців. Проте є кілька категорій пенсіонерів, яким цьогоріч виплати не переглядатимуть.

У Мінсоцполітики розповіли, кого не торкнеться індексація пенсій у березні - today.ua

Про це розповіли у відповіді Мінсоцплітики на запит видання apostrophe.

У бюджеті 2023 року не передбачалася індексація пенсій. Проте уряд все ж таки вирішив підвищити виплати пенсіонерам, враховуючи колосальну торішню інфляцію та зниження реальних доходів переважної більшості українців.

Вирішено було індексувати пенсії на 19,7%. Щоправда, підвищення пенсій фактично на одну п'яту частину не вийшло. Про це вже масово висловилися багато громадян, які встигли отримати свої оновлені пенсії на початку березня. Багатьом додали лише по 100 гривень, оскільки нижче за 100 гривень додавати не можна.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

В уряді пояснюють таку розбіжність між очікуваним і дійсним тим, що у багатьох українців розрахункова пенсія нижча за прожитковий мінімум, а при індексації перераховують саме розрахункову пенсію, а не всю. Крім того, всім громадянам, які стали пенсіонерами нещодавно, з 2020 по 2022 рік, виплати підвищили лише на 100 гривень.

У Мінсоцполітики розповіли, кого не торкнеться індексація пенсій у березні

При цьому в Мінсоцполітики назвали чотири категорії пенсіонерів, для яких індексація пенсій цьогоріч взагалі не передбачена.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До цих категорій належать:

  • працюючі пенсіонери, у яких невеликий страховий стаж, а розрахунковий розмір їхньої пенсії нижчий за 2100 гривень;
  • колишні працівники прокуратури;
  • громадяни, які отримують пенсії у розмірі понад максимальну можливу суму, встановлену законодавством України (зараз максимальна пенсія в Україні дорівнює десяти прожитковим мінімумам для осіб непрацездатного віку, тобто 20 930 грн);
  • одержувачі щомісячного довічного грошового утримання (таке утримання одержують судді, і вони навіть зараз не бідують).

Нагадаємо, у березні індексують виплати не всім пенсіонерам. Частина з них почне отримувати переглянуті виплати з квітня та навіть із липня.