У 2023 році в Україні проведуть індексацію пенсій ще двічі: кому чекати на підвищення виплат

Автор: Марченко Любов

В Україні стартувала індексація пенсій - наймасштабніше підвищення пенсій, яке відбувається щороку в березні. Цьогоріч, незважаючи на війну, уряд вирішив усе ж індексувати українцям пенсійні виплати. І, як з'ясувалося, підвищення пенсій українцям слід чекати не лише в березні. Декому виплати індексуватимуть у квітні та липні.

У 2023 році в Україні проведуть індексацію пенсій ще двічі: кому чекати на підвищення виплат - today.ua

Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої Міністерством соціальної політики.

Отже, зараз, у березні, обіцяють підвищити пенсії понад 10 мільйонам українців, які отримують пенсії за віком. Величина індексації цьогоріч становитиме 19,7%. На такий відсоток більшості українців індексують розрахункову пенсію, тобто тіло пенсії без усіляких надбавок і доплат. Таким чином, їхня пенсія зросте не на 19,7%, а значно менше. Водночас, частині пенсіонерів, зокрема колишнім силовикам, а також інвалідам-чорнобильцям збільшать на 19,7% увесь розмір пенсії.

Крім того, обіцяють індексувати пенсії також і тим, хто отримує мінімальну пенсію. Причому в уряді обіцяють, що їхні виплати зростуть на 400-500 гривень.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Водночас, "молодим" пенсіонерам, яким пенсії були призначені у 2020-2022 роках, виплати не індексуватимуть, бо вважається, що вони в них і так завеликі. Але уряд усе ж вирішив їм дещо "підсолодити" життя підвищенням пенсій на 100 гривень.

У 2023 році в Україні проведуть індексацію пенсій ще двічі: кому чекати на підвищення виплат

Однак усім пенсіонерам в березні виплати не індексують. Тим, хто працює, а це 0,6 млн пенсіонерів, перерахунок пенсійних виплат буде здійснено у квітні.  

А ще частині громадян індексацію пенсій проведуть аж у липні. Це стосується тих, кому пенсію було призначено за спецзаконом – науковців, державних службовці і працівників органів місцевого самоврядування.

Зрештою після всіх запланованих індексацій середня пенсія в Україні має перевищити 5 тисяч гривень, запевнив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, торік в нашій країні 62% пенсіонерів отримували пенсію, нижчу за середню. Очевидно, таке саме співвідношення залишиться і цьогоріч. Набагато змістовніше було би оцінювати рівень пенсійного забезпечення українців не за середньою, а за медіанною пенсією. Медіанна – це пенсія, яка ділить на дві однакові частки тих, що мають дохід, нижчий за її значення, і тих, хто отримує вище за цей показник. Звісно, що медіанна пенсія в Україні значно нижча за середню.

Нагадаємо, українців попередили про зниження пенсій у майбутньому. Вже через 10-15 років коефіцієнт заміщення зарплати пенсією стане ще нижчим за теперішній, і переважна більшість українців отримуватиме мінімальну пенсію.