Після першого місяця війни аналітики прогнозували спад виробництва аграрної галузі України у 2022 році приблизно на третину. Проте зараз ці прогнози погіршилися. Наразі припускають, що скорочення обсягів виробництва продовольства в Україні становитиме від 40 до 70%.
Такі прогнози дав голова Мінагрополітики Микола Сольський в інтерв'ю виданню adnkronos.
За словами голови Мінагрополітики, вже очевидно, що цього року Україна не зможе засіяти близько 20-30% орних земель. Через вихід з обігу такого велетенського земельного масиву, аграріям доводиться терміново змінювати структуру посівних площ, що неминуче призведе до зниження їхньої продуктивності. Тому втрати врожаю і, відповідно, скорочення обсягів виробництва продовольства становитимуть понад третину порівняно з минулим роком.
"Конкретні цифри назвати складно. Ми очікуємо на важливі дані щодо плодоовочевих культур. Багато фермерів фактично змінюють культури. Наприклад, ті, хто сіяв кукурудзу, цього року, обирають соняшник. Відповідно, урожай кукурудзи знизиться. Зате виросли посіви сої, ріпаку, ярого ячменю. За попередніми оцінками, загальний спад виробництва становить від 40 до 70% залежно від продукту та ситуації в окремому регіоні", - уточнив головний аграрний чиновник.
При цьому чим довше триватиме війна в Україні, тим більше це відчуватиме світовий ринок продовольства. Навіть якщо війна незабаром завершиться, то для того, щоби повністю відновити обсяги аграрного виробництва в нашій країні та відновити обсяг і структуру експортних постачань, Україні знадобиться не один рік. Не виключено, що для відновлення колишніх цін на продовольство світу знадобиться від 3 до 5 років, каже Микола Сольський.
"Ціни на продукти харчування зазнаватимуть значних коливань. Це триватиме доти, доки на ринку не стабілізується нормальний баланс попиту і пропозиції", - прогнозує чиновник.
Нагадаємо, через війну в Україні світові ціни на продовольство вже зараз б'ють історичні рекорди.