Today.ua

У МВФ ополчилися проти біткоїна: чим не догодила криптовалюта міжнародному кредитору

У МВФ не вважають біткоїн повноцінними грошима. У фонді вважають, що криптовалюта згодом може стати платіжним засобом, однак зараз їй поки до цього далеко. Головну криптовалюту розкритикувала директор Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

У МВФ побачили загрозу світовій фінансовій системі у спробах деяких країн впровадження і використання біткоїна в якості національного платіжного засобу. Георгієва вважає, що ставка на біткоїн є вельми ризикованою затією, яка загрожує дестабілізацією внутрішньої платіжної системи держав, що ризикнули дати йому статус національного платіжного засобу.

Першопрохідцем у цьому процесі, поза сумнівами, можна вважати Сальвадор, де біткоїн визнали на державному рівні, і де президент заявив, що держава дає зелену вулицю майнерам. Причому, передбачаючи критику з приводу "брудного" майнінгу криптовалюти, сальвадорський гарант заявив, що майнери використовуватимуть енергію геотермальної електростанції, яка працює від вулканічного тепла. Тобто, через тамтешніх майнерів атмосфера не буде поповнюватися шкідливими викидами. Однак у МВФ вважають, що біткоїн небезпечний ще й тим, що його неможливо контролювати, а отже, він може бути засобом фінансування тероризму та відмивання незаконно отриманих грошей.

Загалом, в МВФ допускають, що за біткоїном майбутнє. Однак ніяк не хочуть його визнавати у теперішньому часі.

А тим часом, після катастрофічного падіння вниз, під позначку в 30 тисяч доларів, біткоїн знову підбадьорився і впевнено попрямував вгору, часом перестрибуючи відразу через кілька сходинок. Так, із 20 липня він неухильно росте вгору, і в останній день липня вже коштував понад 42 тисяч доларів. Правда, до кінця доби він трохи опустився, однак нижче 41,1 тисячі не сповзав. Експерти ринку говорять, що на цей раз допоміг біткоїну не лише Ілон Маск, який знову став робити реверанси в його бік, але й чутка про те, що дітище Джеффа Безоса, Amazon, почне приймати оплату в криптовалюті. Допоміг біткоїну і генеральний директор Twitter Джек Дорсі, який заявив, що біткоїн може стати "великою частиною соцмережі". Отже схоже, що після періоду "шокової терапії" він знову перейшов до стійкого зростання.

До речі, деякі експерти вважають, що вже до кінця 2021 року біткоїн буде коштувати понад 66 тисяч доларів. А за 10 років його вартість виросте до 4 мільйонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ