У monobank стурбовані впровадженням системи open banking: дасть карти в руки шахраям

У monobank непокояться через можливі наслідки, до яких може призвести впровадження системи open banking (відкритий банкінг). Незабаром вона буде впроваджена в усіх українських банках. Керівництво monobank-у вважає, що ця система може відкрити додатковий шлях шахраям до заволодіння рахунками вкладників банків.

У monobank стурбовані впровадженням системи open banking: дасть карти в руки шахраям - today.ua

Такі побоювання висловив проектний менеджер monobank Олексій Путятін в ході конференції Global Payments Day, організованої асоціацією ЕМА. Однак із ним згодні не всі учасники цього заходу.

В рамках реалізації цієї концепції банки зобов'язані будуть розкрити дані про своїх клієнтів, що відкриє додаткові шлюзи для фінансових шахраїв, вважає Путятін.

"Однозначно з'являться додаткові ризики витоку даних, якими можуть скористатися шахраї для завоювання довіри клієнтів банків", - висловив свою думку один із топ-менеджерів monobank-у.

Він пояснив, що це означає на практиці. Наприклад, шахраї можуть дізнатися, де клієнт "засвітив" свою карту: в якому магазині він нею заплатив, що він їв у кафе, і на якому таксі приїхав вранці на роботу. У monobank стурбовані впровадженням системи open banking: дасть карти в руки шахраям Знаючи такі "інтимні" дані про клієнта банку, шахраї легко можуть мімікрувати під службу безпеки фінустанови. Придумавши якийсь привід про загрозу безпеці картці клієнта, вони можуть легко увійти до нього в довіру, змусивши видати всі "паролі та явочні квартири" (всі секретні дані його карти), припустив Путятін.

Однак його колеги по банківському бізнесу вважають, що нічого страшного в системі open banking немає. Шахраї були, є і будуть завжди. Однак це не привід відмовлятися від нових віянь у банківській сфері і від забезпечення її більшої прозорості, вважає глава наглядової ради банку Конкорд Олена Сосєдка.

Згоден з нею і директор ЕМА Олександр Карпов. Він каже, що з даними клієнтів банків вже давно працюють не лише самі банки, а й багато інших суб'єктів.

Щоправда, в коментарях до цієї інформації ті самі клієнти трохи здивувалися такій заяві.

"Як цікаво ... А хто ще? І хто їм ці дані передає?" - написав клієнт під ніком yarg.

Нагадаємо, українцям розповіли про приховані можливості додатку monobank.

ДЖЕРЕЛОminfin