У Бородянці Київської області заселили першу чергу модульних будиночків, споруджених для людей, які втратили своє житло. Проте не всі, хто претендував на тимчасове житло, отримали право на нього. Деяким претендентам або відмовлять, або нададуть його в останню чергу.
Про особливості розподілу ордерів на тимчасовий житловий рай розповіла прес-служба Міністерства розвитку громад і територій.
Модульне містечко, яке розбите у Бородянці, Україна отримала від Польщі. Раніше такі міста вже з'явились у Львові. Причому всі вони разом з усією внутрішньою "начинкою" дісталися Україні абсолютно безкоштовно.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що являє собою тимчасове житло
Містечко складається з 4 моноблоків: кожен – по 40 модулів. Модулі є не тільки житлові, а й санітарні (з туалетами і душовими кабінками), пральні, столові, ігрові і навіть адміністративні. Все, що потрібно для цілком комфортного життя, включаючи побутові прилади, сантехніку та необхідні меблі, там є.
Системи опалення, яка взимку обігріватиме ці будинки, вистачить для підтримки комфортної температури в найлютіші зимові холоди.
"Наступні містечка планується встановити у Бучі, Макарові, Іванкові та Гостомелі Київської області, а також у передмісті Чернігова", – додав міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.
У містечку, яке вже готове до прийому перших жителів у Бородянці, отримають тимчасовий дах над головою 352 особи. Усі вони – люди, які втратили своє житло через війну. Першими отримують право на свій куток жінки з дітьми, вагітні жінки, а також літні громадяни.
Що характерно: у списку одержувачів немає жодного здорового чоловіка працездатного віку (тобто віком від 18 до 60 років). Цій категорії громадян даватимуть тимчасове житло в останню чергу. Втім, не виключено, що поки їхня черга підійде, вони вже й самі зароблять собі на новий дах над головою.
Нагадаємо, в Україні за 60 днів збудують житло для переселенців. Йдеться про восьмиквартирні житлові будинки, розроблені Академією будівництва України.