В Україні за 60 днів збудують житло для переселенців

Незважаючи на те, що війна в Україні ще триває, держава вже береться будувати житло для переселенців. Причому влада має намір швидко перейти від етапу розробки проектної документації до її втілення.

В Україні за 60 днів збудують житло для переселенців  - today.ua

Хоча в деяких випадках документація вже також готова. Наприклад, Академія будівництва України розробила та запропонувала проект будівництва, що передбачає зведення житла для переселенців у найкоротші строки. Спеціалісти кажуть, що на спорудження запроектованого будинку вистачить 60 діб.

Йдеться про оригінальну розробку фахівців Академії – восьмиквартирних житлових будинках.  Їхня перевага перед проектами, що пропонує Офіс президента і Мінрегіон – не лише в тому, що вони швидко будуються, але й у тому, що їх легко можна вписати у невелику ділянку землі, виділену на території будь-якої ОТГ.

В Україні за 60 днів збудують житло для переселенців

"Ми запропонували універсальніший формат житлового будинку для територіальних громад – це восьмиквартирний житловий будинок. Ми пропрацювали близько 30 ескізних проектів і вийшли на фінішну пряму щодо затвердження проектної документації", – розповів директор науково-технічного центру Іван Перегінець.

Проектанти швидко перейшли від теорії до практики. Вже підписано меморандуми з кількома ОТГ щодо виділення землі під спорудження таких будинків. Спеціалісти з Академії будівництва мають намір вже через місяць-два почати над втіленням проектів.

"Гадаю, що почнемо над цим працювати буквально за місяць-два. Запрошую всіх голів територіальних громад звертатися щодо цього до Академії будівництва", – повідомив Перегінець.

Нагадаємо, стало відомо, як розподілятимуть тимчасове житло для переселенців, і хто отримає його першим.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua