У квітні на українців чекає ще одне підвищення пенсій

Автор: Марченко Любов

У березні в Україні відбулася масштабна індексація пенсій. Виплати стали вищими у понад 10 мільйонів громадян. Однак попереду на українців чекають цьогоріч іще два етапи перегляду пенсій. Наступне підвищення пенсій відбудеться вже у квітні.

У квітні на українців чекає ще одне підвищення пенсій - today.ua

Про це стало відомо з повідомлення Мінсоцполітики.

Цього разу пенсію перерахують працюючим пенсіонерам. За даними Мінсоцполітики, у 2023 році перерахунок пенсії буде зроблено 600 тисячам українців, які вийшли на пенсію, але ще продовжують працювати.

При перерахунку пенсії братимуть до уваги збільшення страхового стажу, а також розмір офіційної зарплати.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

При цьому, якщо працюючий пенсіонер отримує меншу зарплату, ніж йому платили перед виходом на пенсію, то при перерахунку братимуть лише його стаж, що збільшився. А якщо зараз у нього зарплата вища, то при перерахунку візьмуть до уваги і нову зарплату, і стаж.

У квітні на українців чекає ще одне підвищення пенсій

Крім того, треба знати, що перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам роблять лише в тому випадку, якщо з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло не менше ніж 24 місяці. При цьому збільшення стажу не обов'язково має становити 24 місяці. Воно може бути і меншим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, цього року уряд вніс зміни до механізму нарахування індексації пенсій. Зокрема, була обмежена верхня "стеля" індексації. Вона склала 1500 гривень.

За словами першої заступниці міністра соцполітики Дар'ї Марчак, очевидно, таке обмеження залишать і наступними роками. Верхню межу підвищення пенсії обмежуватимуть. В уряді це пояснюють тим, що з кожною новою індексацією зростає розрив між низькими та високими пенсіями. Тож його хочуть скоротити.