В механізм індексації пенсії внесли зміни: обмеження виплат торкнеться багатьох українців

У 2023 році індексація пенсії в Україні була здійснена за новими правилами. Через це деякі громадяни не отримали пенсій, які їм належали після перерахунку. В уряді кажуть, що відтепер так буде завжди.

В механізм індексації пенсії внесли зміни: обмеження виплат торкнеться багатьох українців - today.ua

Про це стало відомо з коментаря, який дала одному зі ЗМІ заступниця міністра соцполітики Дар'я Марчак.

Українцям, які одержують великі пенсії, обмежили верхній розмір індексації. Нинішнього року максимальне підвищення пенсії при індексації становило 1500 гривень, хоча громадяни, які отримують високі пенсії, мали отримати більшу надбавку після перерахунку.

Проте уряд вирішив цьогоріч обмежити верхню суму індексації. Втім, така практика може стати постійною. Очевидно, в уряді буде розроблено новий механізм індексації. Це пов'язано зі збільшенням розриву між малими та великими пенсіями, що відбувається з кожним новим перерахунком.

В механізм індексації пенсії внесли зміни: обмеження виплат торкнеться багатьох українців

"Чим більша пенсія, тим сильніша вона росте. Тобто розрив збільшується", - пояснила Марчак.

Тож вирішено поступово цей розрив скорочувати, каже чиновниця.

Таким чином, у майбутньому високі пенсії українців уже не зростатимуть так, як це було раніше. Однак це зовсім не означає, що пенсіонерам із низьким доходом підвищуватимуть виплати за рахунок скорочення пенсій громадян із високим доходом.

"Я б не сказала, що за їхній рахунок. Більш системно говорити, що це буде коректна формула підрахунку пенсій. Підготовка до зміни формули та механіки проведення індексації", – поділилася заступниця міністра.

Нагадаємо, в уряді розповіли про індексацію зарплат цього року. Стало відомо, чи буде їхній перегляд у зв'язку з інфляцією, та які права мають роботодавці.