Today.ua

Половина українців не зможе піти на пенсію в 60 років

Уже в цьому десятилітті, пенсія в 60 років стане недоступною багатьом українцям. Такі наслідки пенсійної реформи, розпочатої ще в 2017 році.

Для того, щоби піти на пенсію в 60 років у 2021 році, потрібно мати не менше 28 років страхового стажу. При цьому з кожним роком вимога по страховому стажу буде приростати на один рік. Так, у 2022 році зможуть піти на пенсію в 60 років лише ті громадяни, які матимуть 29 літ страхового стажу. А в 2023 вже потрібно буде 30 років.

Вимога по стажу зростатиме до 2028 року. Українцям, які зберуться на пенсію у 2028 році, вже потрібно буде мати 35 років страхового стажу, щоби відправитися на заслужений відпочинок в 60 років.

Нагадаємо, страховим є лише той стаж, протягом якого із зарплати працюючого сплачувались страхові внески до Пенсійного фонду. Якщо ж він працював нелегально, то і страховий стаж йому не нараховувався, і він не зміг собі заробити право виходу на пенсію в 60 років.

Які варіанти передбачає пенсійне законодавство

Українці, які не зможуть до 60 років накопичити 35 років страхового стажу, зможуть вийти на пенсію пізніше - в 63 роки.

У 63 роки зможуть піти на пенсію громадяни, які заробили наступний страховий стаж:

Якщо ж їм не вдасться накопичити до 63 років і стільки років страхового стажу, то залишається ще одне вікно можливостей - вийти на пенсію в 65.

У 65 років зможуть отримає довгоочікуваний відпочинок ті громадяни, які зуміли накопичити хоча би 15 років страхового стажу.

Якщо ж і такого мінімуму не набереться до 65 років, то залишається два виходи: або працювати до кінця своїх днів, або отримувати від держави допомогу, яка не перевищує прожиткового мінімуму для осіб похилого віку, і на яку прожити майже неможливо.

Саме тому зараз уряд так лобіює запровадження ще однієї пенсії - накопичувальної, яку кожен буде накопичувати для себе сам.

При цьому також уряд має намір розробити закон, який дозволить громадянам, зайнятим у тіньовому секторі, платити внески до пенсійного фонду і заробляти собі пенсію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ