В Україні зрівняють усіх у правах на пенсію: офіційний стаж роботи буде не обов'язковим

В Україні готують новий закон, за яким працівники, які трудяться неофіційно, також отримають право на пенсію. Вони зможуть заробити собі страховий стаж, не будучи офіційно працевлаштованими.

В Україні зрівняють усіх у правах на пенсію: офіційний стаж роботи буде не обов'язковим - today.ua

Такий новий закон, який можна назвати революційним, розробляють у Мінсоцполітики. Про закон, що готується, розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебная.

За словами чиновниці, такий закон вкрай необхідний. Адже, якщо його зараз не прийняти, то близько півмільйона українців незабаром взагалі виявляться "за бортом" пенсії. Вони не зможуть заробити собі навіть 15 мінімальних років, необхідних для виходу на пенсію в 65-річному віці. А отже, ці люди на старості будуть позбавлені будь-яких засобів до існування.

Влада (і не тільки нинішня) намагається боротися з тіньовою зайнятістю в Україні. Однак ні попередженнями, ні великими штрафами викорінити це явище поки не вдається. Тим часом, величезна армія громадян, які працюють "у тіні", з кожним роком втрачає право на пенсію. В Україні зрівняють усіх у правах на пенсію: офіційний стаж роботи буде не обов'язковим Тому зараз у Мінсоцполітики зайнялися розробкою такого закону, який дозволив би громадянам, що працюють неофіційно, також заробити собі страховий стаж і претендувати на пенсію в старості.

"Півмільйона людей не матимуть необхідні 15 років (стажу), які дають їм право піти на пенсію в установленому віці. І ми над цим працюємо. Ми розробили законопроект і направили його на експертизу в Міжнародну організацію праці, і будемо просувати його далі, адже чим більше людей залучено в систему соціального страхування, чим більше працює, тим більше вони мають права на гідну пенсію ", - говорить Лазебна.

Подробицями майбутнього закону чиновниця не стала ділитися. Та очевидно, що він дозволить неофіційно працевлаштованим громадянам платити внески до Пенсійного фонду і таким чином заробити страховий стаж і забезпечити собі право на пенсію.

А тим часом, уряд обіцяє українцям, що в старості багато хто з них буде отримувати не одну пенсію, як отримують теперішні пенсіонери, а цілих три. Це стане можливим, коли в країні запровадять обов'язкову накопичувальну пенсію, а також систему добровільного пенсійного страхування.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua