Уже в грудні мільйони українців отримають підвищені пенсії та зарплати

Вже у грудні мільйони українців отримають вищі пенсії та зарплати. Адже з грудня підвищать мінімальну зарплату і пенсію, а також зросте прожитковий мінімум, до якого прив'язано багато соцвиплат.

Уже в грудні мільйони українців отримають підвищені пенсії та зарплати - today.ua

Завдяки запланованим підвищенням у грудні середня пенсія в Україні досягне 4 тисяч гривень. Про це розповіла в інтерв'ю одному з українських видань міністр соцполітики Марина Лазебна.

Мінімальна зарплата у грудні зросте до 6500 гривень. Відповідно, за нею підтягнеться і мінімальна пенсія для громадян віком від 65 років, які мають повний страховий стаж (30/35 років). Вона має бути не менше ніж 40% від мінімальної зарплати. І відповідно вона стане 2600 гривень. Таким чином, для цієї категорії пенсіонерів пенсія зросте одразу на 200 гривень. Уже в грудні мільйони українців отримають підвищені пенсії та зарплати Крім того, громадянам також піднімуть мінімальну пенсію, яка нині дорівнює розміру прожиткового мінімуму для людей непрацездатного віку. Щоправда, вона зросте лише на 80 гривень і становитиме 1934 гривні. Нині вона дорівнює 1854 гривні.

Крім того, зростуть надбавки до пенсій за додатковий страховий стаж (у жінок – понад 30 років, у чоловіків – понад 35).

Жителям регіонів, які опинились у "червоній" зоні, дорахують додаткові субсидії. Оскільки розмір соціальних норм споживання енергоресурсів для них підвищений у півтора рази, то й розмір субсидії у них стане суттєво вищим.

Нагадаємо, ціни на продукти в Україні зростають швидше ніж зарплата. Вартість товарів першої необхідності зростає більш високими темпами, ніж підвищуються заробітки громадян.

ДЖЕРЕЛОhvylya