Вже з 6 липня ПриватБанк і Monobank почнуть списувати борги з рахунків українців: кому слід приготуватися

Автор: Марченко Любов

Сім українських банків, включаючи ПриватБанк і Monobank, вже з 6 липня почнуть списувати гроші з рахунків боржників. Процедура арешту рахунків і подальшого списання грошей буде відбуватися швидко. Уникнути списання грошей, якщо суд уже прийняв рішення щодо стягнення, буде неможливо.

Вже з 6 липня ПриватБанк і Monobank почнуть списувати борги з рахунків українців: кому слід приготуватися - today.ua

Приватбанк, Monobank і ще п'ять банків України вже готові приступити до списання коштів із боржників. Їхні рахунки будуть заарештовувати за запитом державних і приватних судових виконавців. Раніше таке автоматичне списання застосовувалося лише до аліментників. Тепер же його застосують й до інших боржників.

Автоматичному списанню підлягатимуть такі види боргів:

  • за оплату житлово-комунальних послуг;
  • штрафи, включаючи і штрафи за порушення ПДР;
  • борги по зарплатах, які не виплачені найманим працівникам;
  • і, звичайно, борги з аліментів.

Процедуру списання коштів держава постаралося максимально спростити. Потрібно лише, щоб справа про заборгованість потрапила до судового виконавця. Далі все буде відбуватися за простим алгоритмом.

Вже з 6 липня ПриватБанк і Monobank почнуть списувати борги з рахунків українців: кому слід приготуватися

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Порядок списання боргів

  1. За допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) виконавець направить у банки запити щодо наявності рахунків, зареєстрованих на ім'я боржника.
  2. Далі, протягом години, банки повинні дати відповідь виконавцю, чи є у них рахунок боржника, і чи є у нього гроші на цьому рахунку.
  3. За допомогою тієї ж АСВП виконавець створить постанову про арешт рахунку (рахунків) боржника і відправить його в банк, де у того є рахунок.
  4. Банк тут же накладає арешт на кошти та ставить до відома про це боржника.
  5. Після цього виконавець надсилає в банк вимогу щодо списання грошей з рахунку боржника.
  6. Банк списує гроші з рахунку боржника і переказує їх на рахунок виконавця, який вже перенаправляє їх тому, кому заборгував власник рахунку.

Крім ПриватБанку і Monobank-у, в цій програмі з 6 липня беруть участь ще такі українські банки: Таскомбан, Оксі банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредитБанк.

Інші банки поки лише тестують цю систему у себе, але вже незабаром вони приєднаються до неї і також будуть повноцінно в ній працювати.

Як можна дізнатися, чи потрапили ви в "чорний список" боржників, в яких уже можуть заарештувати рахунки?

Про це можна дізнатися з декількох сервісів:

Як уникнути арешту рахунку?

З'ясувавши, що проти вас відкрито виконавче провадження, можна попередити арешт рахунків, розплатившись за боргами добровільно. Способів оплати є немало. Якщо ви це зробите до звернення судовиконавців у банк, то рахунок вам не заблокують.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак така порада ефективна лише для тих, у кого є чим розплатитися. Решті боржників просто заарештують рахунки на банківських картах і будуть щомісяця утримувати з них частину грошей, які надходять їм на карту.

Нагадаємо, ПриватБанк розповів, як можна роблокувати рахунок якомога швидше.

Головне