У компанії Укрзалізниця нагадали пасажирам про нові правила, які почнуть діяти з 21 жовтня, а також роз'яснили деякі моменти, що стосуються цих правил.
В Укрзалізниці нагадали, що з 21 жовтня на всіх поїздах далекого прямування в Україні пасажири "жовтої" та "червоної" зон зможуть сісти в поїзд лише за наявності документів, що підтверджують пройдену ними вакцинацію від COVID-19 або за наявності свіжих негативних тестів на це захворювання .
Решта пасажирів, які не мають цих документів, можуть бути не допущені провідником в поїзд. До речі, в інформації від Укрзалізниці так і пишуть:
"У разі відсутності будь-якого з трьох вищезазначених документів провідник або стюард мають право не допустити пасажира до поїздки".
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
Тобто, виходить, що можуть і допустити. Що може вплинути на рішення провідника - невідомо.
Що потрібно знати, тому, хто захоче з 21 жовтня сісти у вагон Укрзалізниці
Пасажирам обов'язково мати при посадці у вагон хоча б один із таких документів:
- документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
- документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
- негативний результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, зроблений не раніше ніж за 72 години (за станом на час посадки в поїзд).
У випадку, якщо в пасажира немає хоча б одного з цих документів, провідник або стюард мають право не допустити пасажира до поїздки.
Гроші за невикористаний квиток можна повернути на загальних підставах.
Пасажирам також пояснили, що COVID-сертифікат може бути не тільки українською, але й іноземними мовами. Можна показувати будь-який сертифікат, визнаний ВООЗ.
А ось інформація про отриману вакцинацію з HELSI.me не підходить. Не приймаються також поки сертифікати про одужання від коронаіирусу. Хоча в майбутньому, можливо, їх включать до переліку можливих документів, повідомляє Укрзалізниця. У коментарях до публікації пасажирам також пояснили, що таке поїзди "дальнього сполучення". Це поїзди, які здійснюють сполучення між регіонами. Тобто, на приміські поїзди поки ці вимоги не поширюються.
Правда поки не зовсім зрозуміло, за якими правилами функціонуватимуть приміські електрички, які курсують з однієї області в іншу. Чи будуть "ковідні гоніння" на численних дачників, які зазвичай складають основний контингент пасажирів таких поїздів?
У коментарях до цієї публікації Укразалізниці українці масово обурюються майбутніми перевірками антіковідних документів в поїздах і кажуть, що це суперечить Конституції України. Нагадаємо, аналогічні правила вводяться не тільки на залізничному, а й на автотранспорті, а також у міському громадському транспорті.