Україну заполонило небезпечне печиво, яке може завдати великої шкоди здоров'ю. Цей продукт, здавалося б, найбезпечніший із ласощів, насправді може стати справжньою міною уповільненої дії в людському організмі. Адже несумлінні виробники закладають туди бозна-що. Експерти розповіли українцям, як можна максимально уникнути небезпеки при покупці печива.
За деякими оцінками фахівців, нині близько 90% печива, яке продається в Україні, містить у собі небезпечні речовини. Звичайно, не в кожному небезпечному печиві можна запідозрити наявність шкідливих домішок, і все ж, якщо слідувати деяким правилам покупки, то можна уникнути багатьох небезпек.
Втім, навіть якісне печиво, виготовлене з неухильним дотриманням усіх технологічних норм, корисним продуктом назвати не можна. Цукор, жири, борошно - все це призводить до ожиріння, а також може викликати серцево-судинні та алергічні захворювання. Тому зловживати ним, а тим більше, замінювати печивом сніданок, обід або вечерю, не варто. Медики не радять їсти його взагалі. Але якщо дуже хочеться, то трохи можна.
Яку небезпеку може таїти неякісне печиво
Замість вершкового масла або маргарину воно може містити в собі пальмову або кокосову олію, які шкідливі для здоров'я. Крім того, нерідко в нього додають різні консерванти для того, щоб воно довго зберігалося і мало товарний вигляд. Такі консерванти, що містять чи не всю таблицю Менделєєва, також є вкрай небезпечними для здоров'я. Таїть в собі небезпеку і прострочене печиво. У ньому цілком уже могли початися хвороботворні процеси. І, в кращому випадку, вживання такого печива може скінчитися для вас добовим чатуванням в обнімку з унітазом. А в гіршому - можна і в лікарню потрапити.
Про що потрібно пам'ятати, купуючи печиво
- Якісне печиво дешевим бути не може. Тому пачки вартістю у 5 гривень ліпше обминайте. Туди намішано такого, що навіть шкільна вчителька хімії не з першого разу вимовить назву цих сполук.
- Краще купувати печиво в супермаркеті. Усе ж, такі заклади більше дбають про свою репутацію і намагаються відверто непридатним товаром не торгувати.
- З цієї ж причини уникайте покупок печива на базарах чи у вуличних продавців. Краще віддайте супермаркету на пару гривень більше. Так ви менше будете наражати себе на ризик.
- Купуючи печиво, звертайте увагу на термін придатності. Якщо він скінчився або наближається до кінця - краще таке не брати.
- Віддавайте перевагу упакованому печиву, а не ваговому. Аби продати прострочений товар, продавці нерідко змішують свіже печиво з простроченим. Немає гарантії, що вам не попадеться таке.
- Не купуйте вологого печива. Навіть якщо воно якісне, але в нього потрапила волога, в ньому також уже може початися утворення цвілі та інших "принад".
- Звертайте увагу на склад печива. Чим менше в ньому інгредієнтів, тим краще. Особливо, якщо йдеться про ароматизатори і наповнювачі. Звичайно, з наповнювачем - смачніше, однак і набагато небезпечніше.
- Якщо є можливість при покупці спробувати печиво, не соромтеся - спробуйте. Якщо його смак здався вам підозрілим - не беріть.
І нарешті, ще одне правило: якщо так хочеться печива, що життя без нього немає - спечіть своє. Тоді хоч будете знати, що туди поклали.
Нагадаємо, українцям також розповіли, як розпізнати фальсифіковане масло.