Українці масово відмовляються платити за газ за новими правилами

Після запуску ринку газу українці отримали можливість не лише обирати собі постачальника, але й оплачувати газ за новими правилами. Проте, якщо першою можливістю споживачі ще користуються, виходячи з тарифних переваг, то другу можливість при платі за газ поки майже не використовують.

Українці масово відмовляються платити за газ за новими правилами - today.ua

Йдеться про різні тарифні плани, які пропонують постачальники. Щоправда, у травні практично всі компанії були сконцентровані на річній пропозиції, проте вже у червні стали пропонувати своїм споживачам не тільки річні тарифи, а й інші продукти.

Зокрема, газ можна купувати за місячними тарифами, а також оплачувати його рівними частинами протягом року. Однак поки лише 1% українських споживачів скористався такою можливістю, каже перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євген Нацвін-Степанов.

"На жаль, за результатами майже півторамісячного просування нових пропозицій, змінити тариф погодилося менше 1% споживачів. Такі середні цифри по постачальниках", - каже Нацвін-Степанов.

Українці масово відмовляються платити за газ за новими правилами Він вбачає причину такої низької активності в тому, що українці все ще не звикли до ринку газу і не навчилися скорочувати свої витрати на газ, не вдаючись до обмеження споживання, а просто обираючи для себе на ринку оптимальний варіант.

Він також зазначив, що, незважаючи на запровадження річних тарифів на газ, споживачі, як і раніше, мають право на вільний вибір компанії-постачальника і на зміну тарифного плану. Експерт сподівається, що протягом літа українські споживачі трохи "притруться" до ринку газу і вже до початку нового опалювального сезону не будуть побоюватися вільних переходів з одного тарифного плану на інший. Та й самі постачальники встигнуть "обкатати" процес так, щоб не виникало ніяких технічних неузгодженостей.

"Думаю, до осені обізнаність українців про газові тарифи однозначно зросте. І я дуже сподіваюся, що відсоток тих, хто усвідомлено обере більш вигідний для себе тариф, теж виросте", - припустив експерт.

При цьому споживачі розраховували на вигідні пропозиції за літніми тарифами. Однак поки компанії не квапляться істотно знижувати ціни на літо. І поки їх тарифні пропозиції відрізняються в основному лише в механізмі оплати, а не в ціні на газ.

ДЖЕРЕЛОrupor.info
Наймодніший чубчик літа 2021, який доповнить будь-яку стрижку
Найзручнішим і універсальним варіантом чубчика під будь-яку зачіску стилісти влітку 2021 назвали прямий чубчик. Це класика, яка підійде практично під ...
Українцям назвали терміни нарахування субсидії на опалювальний сезон за новими критеріями
У травні уряд України ввів нові правила нарахування субсидій для громадян. Початок опалювального сезону, на який як правило призначають субсидію, стар...
Соломія Вітвіцька влаштувала ніжну фотосесію у полі з маками
Соломія Вітвіцька продовжує радувати шанувальників численними фотографіями, розповідаючи про те, як вона подорожує то за кордон, то по красивих місцях...
Найбільш слабовільні знаки Зодіаку, які не можуть сказати іншим “ні“
Всі ми хочемо подобатися оточуючим, однак, коли нам намагаються сісти на шию, відповідаємо різкою відмовою. Однак деякі люди, народжені під певними зн...
Долар стає ненадійним: українцям порадили, в якій валюті краще зберігати заощадження
Із середини минулого тижня курс долара в Україні трохи виріс, і долар зміцнився. Але фінансисти не вважають, що зростання курсу долара стало стійкою т...