Українці масово відмовляються платити за газ за новими правилами

Після запуску ринку газу українці отримали можливість не лише обирати собі постачальника, але й оплачувати газ за новими правилами. Проте, якщо першою можливістю споживачі ще користуються, виходячи з тарифних переваг, то другу можливість при платі за газ поки майже не використовують.

Українці масово відмовляються платити за газ за новими правилами - today.ua

Йдеться про різні тарифні плани, які пропонують постачальники. Щоправда, у травні практично всі компанії були сконцентровані на річній пропозиції, проте вже у червні стали пропонувати своїм споживачам не тільки річні тарифи, а й інші продукти.

Зокрема, газ можна купувати за місячними тарифами, а також оплачувати його рівними частинами протягом року. Однак поки лише 1% українських споживачів скористався такою можливістю, каже перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євген Нацвін-Степанов.

"На жаль, за результатами майже півторамісячного просування нових пропозицій, змінити тариф погодилося менше 1% споживачів. Такі середні цифри по постачальниках", - каже Нацвін-Степанов.

Українці масово відмовляються платити за газ за новими правилами Він вбачає причину такої низької активності в тому, що українці все ще не звикли до ринку газу і не навчилися скорочувати свої витрати на газ, не вдаючись до обмеження споживання, а просто обираючи для себе на ринку оптимальний варіант.

Він також зазначив, що, незважаючи на запровадження річних тарифів на газ, споживачі, як і раніше, мають право на вільний вибір компанії-постачальника і на зміну тарифного плану. Експерт сподівається, що протягом літа українські споживачі трохи "притруться" до ринку газу і вже до початку нового опалювального сезону не будуть побоюватися вільних переходів з одного тарифного плану на інший. Та й самі постачальники встигнуть "обкатати" процес так, щоб не виникало ніяких технічних неузгодженостей.

"Думаю, до осені обізнаність українців про газові тарифи однозначно зросте. І я дуже сподіваюся, що відсоток тих, хто усвідомлено обере більш вигідний для себе тариф, теж виросте", - припустив експерт.

При цьому споживачі розраховували на вигідні пропозиції за літніми тарифами. Однак поки компанії не квапляться істотно знижувати ціни на літо. І поки їх тарифні пропозиції відрізняються в основному лише в механізмі оплати, а не в ціні на газ.

ДЖЕРЕЛОrupor.info