На українців чекає велике підвищення пенсій у березні 2022 року

У березні 2022 року пенсії українців суттєво зростуть завдяки індексації виплат для всіх пенсіонерів. У ході індексації пенсії буде підвищено на 12-13%. Це більше, ніж було цього року.

На українців чекає велике підвищення пенсій у березні 2022 року - today.ua

Про це розповів в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ економіст Віктор Скаршевський.

Закон про індексацію пенсій було ухвалено в Україні у 2017 році. А з 2019 року її стали проводити. У 2019 її провели у березні, у 2020 – у травні, а цього року – знову в березні. У 2022 році індексація знову намічена на березень і надалі її мають намір проводити саме цього місяця.

Індексація – наймасовіше щорічне підвищення пенсій. Однак, незважаючи на таку масовість, усі пенсіонери не підпадали під індексацію. Наступного року ситуація обіцяє змінитись: у березні індексуватимуть усі пенсії. Відповідний законопроект має всі шанси бути ухваленим. На українців чекає велике підвищення пенсій у березні 2022 року

"9 вересня законопроект № 4668 був прийнятий у першому читанні. Згідно з цим документом, дата 1 березня закріплюється як термін проведення індексації, а його дія поширюється на раніше не враховані категорії військовослужбовців та держслужбовців", – каже Скаршевський.

Судячи з дружнього голосування у першому читанні, немає жодних сумнівів у тому, що його буде прийнято, припускає економіст. І, якщо виходити з формули нарахування індексації, то вона має бути вищою, ніж минулого року.

"Згідно з формулою, індексація проводиться на основі показників 50% від інфляції за попередній рік і зростання середніх зарплат. Згідно з динамікою, зростання заробітних плат до кінця 2021 року становитиме близько 15%, а інфляція в межах 11%. Виходячи з цих даних, коефіцієнт індексації у наступному році становитиме 12-13%. Тоді як минулого року цей показник був на рівні 11%", – порахував Скаршевський.

Про те, що індексація нарешті має охопити всіх отримувачів пенсій, раніше говорив і голова парламентського податкового комітету Данило Гетьманцев. Він стверджує, що тепер пенсії індексуватимуть і військовим, і науковцям, і держслужбовцям.

Нагадаємо, наступного року на українців чекають 12 етапів підвищення пенсії.

ДЖЕРЕЛОgolos.ua