Наступного року українцям піднімуть пенсії 12 разів

Наступного року пенсії українцям підніматимуть 12 разів. За ці 12 етапів виплати піднімуть усім без винятку українським пенсіонерам. Деяким їх підвищать кілька разів. А з середини 2022 року в Україні не буде пенсії, нижчої за 2000 гривень.

Наступного року українцям піднімуть пенсії 12 разів - today.ua

Такими планами поділилася голова Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв'ю одному з українських ЗМІ.

За словами Лазебної, її команді довелося "розгрібати" важку пенсійну спадщину, яку залишили попередники. Справа в тому, що у 2017 році, намагаючись догодити підприємцям, влада пішла на кроки, які посилили і без того незавидне становище пенсіонерів.

Тоді скасували обов'язкову загальну індексацію пенсію, зробивши її вибірковою. Крім того, суттєво знизили коефіцієнт за стаж: він став 1,0 замість 1,35. Крім того, підвищили вимогу до стажу. Все це разом призвело до зменшення пенсій тих громадян, які виходять на заслужений відпочинок після 2017 року, і взагалі загальмувало зростання всіх пенсій. У результаті, на той момент, коли вона зайняла крісло міністра, в Україні було 4 мільйони громадян, в яких пенсія була нижчою за 2000 гривень. Наступного року українцям піднімуть пенсії 12 разів Наразі команді Лазебної доводиться розгрібати "авгієві стайні", залишені попередниками. Одна з найболючіших тем – мінімальна пенсія, яка дорівнює прожитковому мінімуму. Її отримує близько 1 мільйона українців. Нині вона становить лише 1854 гривні, а з грудня трохи зросте – до 1934. Наступного року, у липні, вона перетне двотисячний поріг. Таким чином, із середини 2022 року в Україні не буде пенсій нижче за 2000 гривень.

Крім того, Мінсоцполітики поступово запроваджує адресні доплати для пенсіонерів. Так, минулого року почали доплачувати громадянам віком від 80 років і вище. Нинішнього року, з жовтня, підняли виплати для тих, кому від 75 до 80 років. А цього року планують підняти виплати українцям від 70 років. Завдяки цьому запланованому підвищенню, громадяни віком від 70 років, в яких виконано вимогу щодо мінімального стажу (30/35 років), отримуватимуть пенсію не менше 3000 гривень.

Ще одне підвищення, вже у грудні поточного року, чекає на пенсіонерів від 65 років і старше, які мають такий самий мінімальний стаж. Воно буде пов'язане із підвищенням мінімальної зарплати. А 2022-го їм знову підвищать пенсію, адже мінімалка виросте ще.

Крім того, у березні на всіх пенсіонерів чекає обов'язкова індексація пенсії.

Загалом уже на 1 січня 2022 року середній розмір пенсій в Україні становитиме 4000 грн. Це на 30% більше, ніж було в січні 2020. І це в будь-якому випадку вище за показник інфляції. Тобто пенсія в Україні зараз зростає з випередженням темпів інфляції. І це, незважаючи на те, що зараз на неї впливає багато несприятливих факторів. Насамперед це - демографія та падіння доходів через епідемію коронавірусу.

Нагадаємо, українцям розповіли, що буде з тими, кому не вистачає необхідного стажу для виходу на пенсію у 60 років.

ДЖЕРЕЛОthepage