Українцям замінять дорогий газ на пелети і тріску: фахівці підрахували, чи це буде вигідно

Автор: Марченко Любов

Україна не є енергетично незалежною країною. Газу власного видобутку українцям вистачає лише на дві третини від потреби. Проте ще третину заповнити не так просто. Як альтернативу, що не потребує великих капіталовкладень, розглядають біопаливо - сміттєві відходи, пелети з соломи та інших рослинних залишків, а також деревну тріску.

Українцям замінять дорогий газ на пелети і тріску: фахівці підрахували, чи це буде вигідно - today.ua

Фахівці порівняли, які з цих джерел енергії будуть зараз найвигіднішими.

Сьогодні українці одержують газ за різними цінами. Для побутового сектора тариф на газ у середньому становить 8 тис. гривень за тисячу кубометрів, для бюджетних організацій – 16 тис. гривень і для підприємств – у середньому 35 тисяч.

Опалення пелетами

Деревні пелети і гранули зараз коштують понад 7 тис. гривень за тонну, а за пелети з відходів соняшника потрібно буде віддати понад 4 тис. гривень. Українцям замінять дорогий газ на пелети і тріску: фахівці підрахували, чи це буде вигідно

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Найдорожчий нині вид біопалива – це деревні гранули. Вони коштують близько 7 тисяч гривень за тонну. Щоб замістити тисячу кубів газу потрібно дві тонни. Тобто, за гранули ми заплатимо 14 тисяч гривень. Для промислових підприємств - у 2-2,5 рази дешевше, порівнюючи з покупкою газу. Відповідно, бізнесу вигідно переходити на гранули, а бюджетникам і населенню ні", – розповів голова Біоенергетичної Асоціації Георгій Гелетуха.

За словами Гелетухи, споживачам є сенс переходити на котел, що спалює біомасу, у тому випадку, якщо вартість біопалива, принаймні, вдвічі нижча за вартість газового палива для цього споживача.

Опалення дерев'яною тріскою

Вартість тонни такої тріски становить 2,5 тисячі гривень. Для того, щоб отримати теплотворність, еквівалентну спалюванню тисячі кубометрів газу, потрібно спалити 3 тонни дерев'яної тріски. Таким чином, перехід на тріску може бути вигідним бюджетному сектору. А ось побутовому - не дуже, хоча він може виявитися трохи дешевшим, ніж газове опалення. Однак це вимагатиме встановлення нових твердопаливних котлів, які також коштують чималих грошей.

"Ви зараз не знайдете тріски на ринку. Скуплено майже все. Тому, що цей вид сировини зараз найпопулярніший", – каже Гелетуха.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому він вважає, що для активного переходу на використання біопалива необхідно вирівняти ціни на газ для всіх споживачів. При цьому держава повинна надавати адресну допомогу громадянам, які дійсно її потребують. Українцям замінять дорогий газ на пелети і тріску: фахівці підрахували, чи це буде вигідно Гелетуха переконаний, що вже незабаром тарифи на газ для населення будуть змушені підвищити до економічно обґрунтованих. Тоді питання про перехід на альтернативні джерела опалення постане особливо гостро. І тоді по-справжньому настане епоха біопалива.

Нагадаємо, постачальникам тепла із лютого підвищують тариф на газ до 40 гривень за кубометр. Багато компаній ТКЕ, яким немає чим платити за спожитий природний газ, можуть перевести на обслуговування до постачальника останньої надії (ПОН – в українській абревіатурі).

Головне