Постачальникам тепла з лютого підвищують тариф на газ до 40 гривень за кубометр: плата за опалення зросте в рази

Автор: Марченко Любов

В Україні очікується стрімке підвищення плати за опалення. З 1 лютого тариф на газ для опалення житлового сектору підвищать до 40 гривень за кубометр. Таким чином, вартість газу для населення зросте в рази. Нові платіжки прийдуть громадянам вже у березні.

Постачальникам тепла з лютого підвищують тариф на газ до 40 гривень за кубометр: плата за опалення зросте в рази  - today.ua

Про таке різке підвищення вартості опалення йдеться в заяві Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго".

У заяві зазначують, що підприємствам теплової комунальної енергетики (ТКЕ) катастрофічно бракує тих лімітів газу, які їм відпускаються для опалення побутового сектору за фіксованим тарифом. Вартість цього фіксованого тарифу становить 7,42 гривні за кубометр.

На початку опалювального сезону компанія "Нафтогаз трейдинг", на яку покладена соціальна місія щодо постачання газу для опалення побутового сектору за зниженою ціною, на власний розсуд встановила ці ліміти. Однак вони виявилися надто малими, щоби пройти опалювальний сезон. Через це компаніям ТКЕ доводиться купувати надлишкові обсяги газу для опалення побутового сектору. Але той газ уже коштує не по 7,42, а за ринковою ціною. У січні вона становила 40 гривень за кубометр. Очевидно, що не нижчою вона буде і наступні "холодні місяці" - в лютому, березні і квітні.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Постачальникам тепла з лютого підвищують тариф на газ до 40 гривень за кубометр: плата за опалення зросте в рази

"Через це теплопостачальні підприємства таких міст як Вінниця, Жовті Води, Миргород, Херсон, Теплодар, Нововолинськ, Кам’янець-Подільський, Шепетівка та Староконстянтинів вже в січні не зможуть розрахуватись за спожитий природний газ для забезпечення теплопостачання своїх міст. За умовами жорстких договорів, запропонованих ГК “Нафтогаз Трейдинг” теплопостачальникам, це означає зміну умов надання газу та можливе застосування з 1 лютого страхового механізму  – постачальника “останньої надії” (ПОН), за яким газ може надаватися лише 2 місяці, не за фіксованою “соціальною” ціною 7,42 тис. грн/тис. куб. м, а за ринковою. У січні вона становить близько 40 тис. грн/тис. куб.м", - йдеться в заяві Асоціації.

Водночас, два теплопостачальні підприємства, КП "Харківські теплові мережі" і КП "Лисичанськтепломережа", які є одними з найбільших в Україні, вже з 1 січня переведені на постачання до ПОН, і їхні споживачі отримають "космічні" платіжки за тепло вже у лютому.

"Це  означає банкрутство та позбавлення ТКЕ будь-яких перспектив розвитку, модернізації,  підвищення енергоефективності теплової інфраструктури, що на початку призведе до руйнування системи централізованого теплопостачання в окремих містах України, а в кінцевому результаті у державі в цілому", – зазначив Президент  МА "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зважаючи на такі обставини, "Укртеплокомуненерго" оцінює ситуацію, що склалась в тепловій комунальній енергетиці України, як надзвичайну. Асоціація також звертається до Комітету ВР України з енергетики та ЖКП із проханням терміново провести парламентські слухання з цього приводу, аби спільно розробити антикризові заходи і не допустити зриву опалювального сезону в Україні.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз Трейдинг розраховувала ліміти на газ для проходження опалювального сезону не навмання, а як середнє арифметичне від кількості газу, спожитого для опалення житлового сектору упродовж останніх трьох років. Через це в Міненерго вважають, що тепловики спекулюють на цій темі, і газу за фіксованою ціною їм має вистачити. А надмірні витрати виходять через те, що підприємства ТКЕ намагаються опалювати за рахунок цих лімітів ще й нежитловий сектор, для якого передбачені зовсім інші тарифи на газ.