Українцям “заднім числом“ підвищили суми у платіжках за газ

Автор: Марченко Любов

Багатьом українцям "заднім числом" перерахували платіжки за газ. Суми в них виявилися вищими, ніж виходить за показаннями газових лічильників. Люди незадоволені такими нарахуваннями і не знають, звідки вони взялися. Проте розраховуватися за новими платіжками все-таки доведеться.

Українцям “заднім числом“ підвищили суми у платіжках за газ - today.ua

Таким є вердикт Верховного Суду України. Причому це рішення остаточне і жодному оскарженню не підлягає.

Українцям нарахували більші суми у платіжках за газ відповідно до так званих температурних коефіцієнтів.

Багато облгазів нараховували такі зайві суми у платіжках ще до листопада 2020 року. Проте потім, за рішенням НКРЕКП, зайві суми, нараховані за температурними коефіцієнтами, були визнані неправомірними, і Нацкомісія заборонила облгазам нараховувати за платіжками зайві гроші. Українцям “заднім числом“ підвищили суми у платіжках за газ Крім того, за рішеннями судів облгази мали виплатити сумарно 278 млн гривень штрафів за неправомірно нараховані зайві суми у платіжках громадян, а також повернути гроші споживачам, які вже встигли заплатити їм за завищеними рахунками.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Проте вітер судових вердиктів виявився мінливим, і тепер ВСУ скасував усе, що раніше було прийнято його колегами. Отже, Верховний Суд України ухвалив таке рішення:

  • Усі нараховані штрафи для облгазів скасовуються.
  • Платіжки за газ із завищеними сумами, які були нараховані з урахуванням температурних коефіцієнтів, доведеться сплатити.
  • Надалі до оплати нараховуватимуться суми з урахуванням температурних коефіцієнтів.

Що таке температурні коефіцієнти і чому вони впливають на суми у платіжках за газ?

При нагріванні всі субстанції розширюються, а при охолодженні навпаки - зменшуються в обсязі. Усі це знають зі шкільного курсу фізики, і це повною мірою стосується й газу. Саме тому, кажуть газовики, взимку і влітку за однакових показників лічильників у кубометрах через труби проходить різна кількість газу. Тобто взимку через поперечний переріз труби проходить більше газу, ніж улітку. Тому й запровадили температурні коефіцієнти, які в зимовий час більші одиниці, а в літній можуть бути і меншими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, НКРЕКП ніколи й не заперечувала цієї фізики, однак Регулятор стверджує, що всі ці коефіцієнти вже закладені в тарифи на розподіл газу.

До того ж, як кажуть фахівці, додатковий обсяг газу автоматично нараховується лічильниками, маркування яких містить літери Тб або Т. Українцям “заднім числом“ підвищили суми у платіжках за газ Очевидно, рішення ЗСУ на користь температурних коефіцієнтів продиктоване не в останню чергу тим, що з травня 2022 року в Україні по-новому вестиметься облік газу: не в кубометрах, як зараз, а в кіловат-годинах.