Українцям розповіли, як по-новому рахуватимуть витрати газу, і що буде з нинішніми газовими лічильниками

Автор: Марченко Любов

З травня 2022 року Україна має перейти на новий метод обліку газу. Спожитий газ рахуватимуть не в кубометрах, а в кіловат-годинах. Незважаючи на нову систему обліку, українці можуть не турбуватися щодо газових лічильників, які стоять в їхніх будинках: заміна не буде потрібна.

Українцям розповіли, як по-новому рахуватимуть витрати газу, і що буде з нинішніми газовими лічильниками - today.ua

Споживачі, як і раніше, передаватимуть показання своїх лічильників у кубометрах. А переводити їх у кіловат-годин будуть оператори газорозподільних мереж. Тобто лічильники, які зараз стоять у будинках українців, міняти не доведеться.

Далі, на підставі здійснених ними розрахунків, компанія-постачальник газу виставлятиме свою ціну за спожитий енергоресурс. Таким чином, для самих споживачів зовсім нічого не зміниться. Хіба що не потрібно самим множити вартість кубометра на кількість спожитого газу, щоб розрахувати необхідний платіж. Українцям розповіли, як по-новому рахуватимуть витрати газу, і що буде з нинішніми газовими лічильниками Тут слід сказати, що для жителів різних регіонів, яких обслуговують різні газорозподільні компанії, вартість газу може бути різною, навіть якщо вони беруть газ у одного й того ж постачальника. Вона також залежатиме від характеристик поставленого газу на кожному окремому маршруті, яким він подається.

Втім, щоби переконатися, що вам нарахували правильну суму, можна буде перевірити розрахунки самим. Для цього у квитанції будуть вказані вихідні дані.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Як можна буде самим розрахувати вартість газу

Потрібно спочатку перевести витрату газу в кубометрах в кіловат-години.

Для цього в платіжці потрібно взяти дані з графи "Середньозважена вища теплота згоряння".

Наприклад, там вказано величину 10,77, а ви за місяць спожили 100 кубометрів. Тоді цей показник потрібно помножити на витрати газу в кубометрах, у вашому випадку – на 100. Ви отримаєте 1077. Це показник у кіловат-годинах.

Далі переходимо до розрахунку вартості отриманих кіловат-годин.

Для цього спочатку порахуємо вартість однієї кіловат-години, застосувавши таку формулу: (ТГ ТР)/КТС ,

де ТГ – тариф на газ від вашого постачальника (у багатьох це 7,99 грн), ТР – тариф на розподіл газу (зараз він у середньому по країні становить 1,1 грн), КТС – коефіцієнт теплоти згоряння (той, що зазначено у платіжці: у цьому прикладі - 10,77).

У результаті вийде 0,84.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тоді цю величину 0,84 (вартість однієї кіловат-години) множимо на отриману нами витрату в кіловат-годинах (1077). Зрештою отримаємо суму, яку нам потрібно сплатити – 904 гривні.

Нагадаємо, компанія "Нафтогаз" нагадала своїм споживачам, як можна отримати знижку на оплату газу.