Українці, які втратили через війну частину свого заробітку, мають право на виплату допомоги з часткового безробіття. При цьому як сам частково безробітний, так і його працедавець, повинні відповідати певним критеріям, щоби претендувати на таку допомогу. На неї мають право як наймані працівники, так і ФОП.
Про те, хто може претендувати на виплату допомоги з часткового безробіття, розповіли у Facebook-акаунті Юридичного порадника для ВПО.
Отже, хто має право на виплату допомоги з часткового безробіття?
Таке право мають такі категорії найманих працівників та ФОП, які втратили частину свого заробітку у зв'язку з такими обставинами:
- запровадженням надзвичайного або воєнного стану в країні;
- встановленням карантину;
- проблемами економічного або технологічного характеру;
- виникненням надзвичайної ситуації.
Однак навіть наявність одного з цих факторів не дає автоматично працівникам підприємства або ФОП права на отримання допомоги з часткового безробіття.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тут мають бути дотримані й інші умови:
- Для ФОП робочий час і дохід мають скоротитися не менше ніж на 30%.
- Для намінних працівників діють ті самі умови щодо скорочення робочого часу та зарплати. Однак є ще одна умова: часткова втрата роботи має охоплювати щонайменше 20% чисельності персоналу.
- Протягом півроку до обставин, що склалися, ФОПом мають бути сплачені за себе і за своїх працівників всі податкові внески, а також повинна бути повністю виплачена зарплата персоналу.
В яких випадках відмовлять у виплаті допомоги з часткового безробіття?
- Якщо заборгованість із зарплати та податків була до обставин, що склалися, то ні підприємець, ні його працівники не мають права на виплату допомоги з часткового безробіття.
- Немає такого права й у тому випадку, якщо підприємство перебуває у процесі ліквідації, санації чи вже визнано банкрутом.
- Крім того, працівник не може претендувати на таку допомогу, якщо він відмовився від тимчасового переведення на іншу роботу, якщо він працює за сумісництвом, а також якщо знаходиться офіційно у простої або відпустці без збереження зарплати.
Нагадаємо, в Україні під час війни змінилися терміни та суми виплат допомоги з безробіття. Термін виплат став коротшим, а розмір допомоги скоротився.