Для багатьох українців пошук роботи сьогодні став найактуальнішим заняттям. Причому, деякі громадяни місяцями не можуть працевлаштуватися, оскільки ринок праці зараз дуже скоротився. А якщо й вдається знайти потрібну вакансію, то платять за неї надто мало. Тому багато людей охоче заходять на оголошення, де пропонується робота у відомих компаніях за хорошу оплату. При цьому від претендента на вакансію потрібно мінімум навичок, усьому обіцяють навчити вже в процесі роботи.
Що потрібно знати про такі пропозиції, і як не потрапити в халепу, розповіла в соцмережі журналістка та ведуча шоу "Аферисти в мережах" Олена-Крістіна Лебідь.
Подібні пропозиції, ймовірно, або в соцмережах, або через SMS-розсилку отримував кожен. Більшість людей ставиться до таких вакансій насторожено, інтуїтивно відчуваючи каверзу. Проте багато хто готовий тут же "клюнути" на вигідну пропозицію.
Майже зі стовідсотковою впевненістю можна сказати, що такі пропозиції надсилають шахраї, переконана журналістка. Знаючи про проблеми з працевлаштуванням, вони безсоромно використовують "больові точки", щоб заробити на людях.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Щойно отримала смс-розсилку від аферистів. Будьте уважні! Це "розвод". При переході на Telegram почнуть розповідати, що жодних вкладень не потрібно, але щоб зареєструватися на сайті вакансій/ конкретного роботодавця/ конкретної фірми (варіантів - мільйон) потрібно, сплатити преміум-аккаунт", - ділиться журналістка.
В результаті можна непомітно навіть для себе віддати шахраям від кількох сотень до однієї-двох тисяч гривень. Природно, що ніхто ніякої роботи вам не запропонує. А обіцяної високої зарплати не буде тим паче.
Причому щоби додати своїм оголошенням достовірності, аферисти прикриваються назвами відомих компаній, нерідко зі світовим ім'ям: Aliexpress, eBay, Amazon, Rozetka.
"Шахраї користуються іменами великих відомих брендів, розуміючи, що на відоме ім'я – клюнуть. Не ведіться", – застерігає журналістка.
Як протистояти шахраям
Найефективніше – "не вестись" на їхні щедрі обіцянки, як каже журналістка. Те саме радять й інші експерти. Ніколи не переходьте за посиланнями, які вони дають у тексті. Навіть якщо їх надіслали ваші добрі знайомі або друзі. Зараз часто зламують акаунти користувачів соцмереж для того, щоб робити з них різні шкідливі розсилки.
Звичайно, кіберполіція не сидить склавши руки. Аферистів вистежують та знаходять. Але, по-перше, це зазвичай відбувається вже після того, як вони "наслідили". А по-друге, довести факт шахрайства у багатьох випадках буває непросто. Адже громадяни самі переказали шахраям гроші, їх ніхто не крав із рахунку. Отже, все було зроблено з доброї волі.
Нагадаємо, ПриватБанк розповів українцям, як можна повернути на карту гроші, викрадені шахраями.