Today.ua

Українцям розповіли, скільки доведеться платити за газ за відсутності газового лічильника

Встановлення газового лічильника може врятувати українців від величезних переплат за користування газом. Якщо раніше, при невисоких нормах споживання, вигідніше було не мати в будинку приладу обліку газу, то зараз українцям встановили такі норми, що газовий лічильник став предметом першої необхідності.

Про нормативи споживання газу і про те, скільки це коштує, розповів YouTube-канал "Народна думка".

Згідно з рішенням Кабміну, газові лічильники в будинках споживачів повинні бути встановлені за рахунок самих постачальників газу. При цьому багато споживачів не стали чекати "з моря погоди" і встановили лічильники собі давно за свій рахунок. Також багатьом їх встановили облгази, однак на сьогодні прилади обліку газу є ще далеко не в кожній оселі.

На сьогодні в Україні залишається близько 1 мільйона домогосподарства, в яких не встановлено газовий лічильник. Через це термін, коли приладами обліку будуть охоплені всі домогосподарства, вже не вперше переносять. Востаннє його відсунули до 1 січня 2023 року.

Втім, газовики не квапляться встановлювати лічильники у квартира, що залишилися. І справа тут не лише в тому, що їм не вистачає коштів (хоча і в цьому теж), але і в тому, що їм вигідно поставляти газ в будинки без лічильників. Адже за встановленими нині нормам витрати на одну людину, квартири без газових лічильників платять набагато більші суми, ніж ті, в яких лічильник є.

Так, на сьогодні в Україні встановлено такі норми споживання газу для будинків без лічильника:

Таким чином, сім'ї з чотирьох осіб, яка мешкає в квартирі з газовою плитою і газовим бойлером, навіть у літню пору доводиться оплачувати щомісяця майже сотню кубометрів енергоресурсу. За цінами Нафтогазу виходить понад 750 гривень на місяць. І це - лише за сам ресурс, а є ще ж плата за його доставку. При цьому в квартирах, де встановлений газовий лічильник, витрата блакитного палива виходить у півтора-два рази менше.

Виходом для таких споживачів може стати установка газового лічильника. Клієнт може це зробити за свій рахунок. У такому випадку йому передбачена компенсація за встановлений прилад обліку від газівників. Але, як показує практика, сума, яку компенсують клієнтам, набагато нижча реальної ринкової вартості лічильника.

Нагадаємо, за підрахунками Держстату, лише за рік, із червня 2020 по червень 2021, в Україні тарифи на газ зросли у 2,8 раза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ