Тарифи на газ зросли в 2,8 рази - Державна служба статистики

В Україні лише за рік тарифи на газ зросли у 2,8 рази. Ще майже на 40% стала дорожче електрика. При цьому тепло також подорожчало, проте не настільки, як газ та електрика. У середньому ж за рік комунальні тарифи зросли на чверть. Такі дані щодо зміни тарифів за рік, з червня 2020 по червень 2021, дає Державна служба статистики.

Тарифи на газ зросли в 2,8 рази - Державна служба статистики - today.ua

Втім, до кінця 2021 року тарифи на комуналку подорожчають іще. Вже у серпні-жовтні українців неминуче чекають нові ціни на енергоносії.

Як змінилися за рік комунальні тарифи

Тарифи на газ

Найбільше за минулий рік виросли тарифи на газ. Це пов'язано з тим, що з серпня минулого року в Україні був запущений ринок газу, і постачальники отримали можливість самі формувати ціни на ринку.

Таким чином тариф на газ у середньому виріс з 2,8 гривні за кубометр до 7,9 гривні.

Тариф на електроенергію

Тариф на електроенергію зріс із 1 січня 2021, коли на ринку електрики були скасовані пільги. Зокрема, скасували соціальну пільгу для норми споживання електрики обсягом до 100 кВт-год. Таке споживання оплачувалося за тарифом 0,90 гривні за кВт-годину. А з 1 січня всі спожиті кіловати стали оплачуватися за єдиним тарифом, рівним 1,68 гривні. Тарифи на газ зросли в 2,8 рази - Державна служба статистики Таким чином, через скасування пільги, у середньому електроенергія подорожчала на 36,6%.

Опалення та гаряча вода

В середньому тарифи підприємств теплокомуненерго за рік подорожчали на 13,9%. Такий скромний приріст ціни обумовлений тим, що підприємства теплової комунальної енергетики закладали в свої тарифи на опалення набагато нижчу вартість газу, ніж їм самим доводилося за нього платити. Через це вони заробили чимало боргів перед постачальниками газу, і цьогоріч їм доведеться підвищувати свої тарифи до ринкових показників.

Як зміняться тарифи на комуналку вже найближчим часом

Через те, що тепловики будуть змушені закладати у вартість гігакалорії реальні тарифи на газ, вартість опалення і гарячої води вже найближчим часом може зрости на 40 і більше відсотків.

З серпня зміниться також тариф на електроенергію. Щоправда поки немає даних, скільки буде коштувати кіловат, але тарифи однозначно стануть вище.

Тарифи на газ також уже помітно зросли б із червня, якби уряд не захистив побутових споживачів річним "фіксованим" тарифом на газ.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, якими могли б уже бути тарифи на газ, якби не фіксований річний тариф. Через безпрецедентне зростання цін на газ на європейському ринку, зараз наші громадяни змушені були би платити по 13-15 гривень за кубометр газу.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel