Останніми роками українці дедалі рідше користуються готівкою, а частіше вдаються до безготівкового розрахунку. Зокрема до розрахунку банківськими картками. Однак у найбільш невідповідний момент банківська картка може дати збій, і ви не зможете розрахуватися за покупку. Щоб цього не сталося, існує низка елементарних правил, які можуть продовжити термін "життя" картки.
Видання telegraf розповіло, яких правил потрібно дотримуватися, щоби картка служила якомога довше.
Насамперед, слід зазначити, що банківські картки випускаються з обмеженим терміном служби: від 3 до 5 років. Цей термін дії картки вказується на ній. Однак нерідко так трапляється, що пластик, на якому зберігаються наші гроші, виходить із ладу раніше. Його перестають "читати" банкомати і "не бачать" платіжні термінали.
Уникнути передчасного псування картки можна таким чином:
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- не намагайтеся згинати картку. Вона може зламатися;
- мочити і тим більше мити картку також не варто. Цим ви пошкодите її зовнішнє покриття;
- не варто піддавати пластик впливу дуже високих або дуже низьких температур. Такими є температури нижче -20 градусів та вище +40;
- не підносьте її до магнітів.
Мабуть, це основні правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не допустити фізичного псування банківської картки.
При цьому існує думка, що картка може розмагнітитися, якщо тримати її поруч із мобільним телефоном. Це неправда: випромінювання телефону не впливає на чіп картки або її магнітну стрічку.
Для того, щоб зберегти картку якомога довше, можна частіше вдаватися до розрахунків через банківські додатки або розраховуватися в магазині за допомогою технології PayPass (оплатою за допомогою телефонного чіпа).
Проте, якщо з картками вам надійніше, то можна зберігати банківські картки в картхолдері (держателі для карт) або в гаманці з безліччю кишеньок для карток. Це допоможе уникнути механічних пошкоджень поверхні пластмаси.
Ну, а якщо все ж таки ваша картка перестала "читатися", значить потрібно замінити її іншою. Щоправда, зараз у деяких банківських відділеннях є труднощі з пластиком. Отже все-таки потрібно постаратися продовжити "життя" тієї банківської картки, яка у вас вже є.
Нагадаємо, після підвищення облікової ставки НБУ банки в Україні підняли відсотки за депозитами.