Банки в Україні підняли вартість депозитів: під які відсотки тепер можна вкласти гроші

Автор: Марченко Любов

В Україні подорожчали депозити. Банки почали піднімати відсотки, зваблюючи вкладників новими вигідними умовами. Як і раніше, відсотки залежать від умов вкладу і від того, скільки часу зберігатимуться гроші. Підвищення депозитних ставок стало наслідком підвищення облікової ставки Нацбанку.

Банки в Україні підняли вартість депозитів: під які відсотки тепер можна вкласти гроші   - today.ua

Процес тільки почався, і поки лише перші банки заявили про підвищення депозитних ставок, розповідає видання finclub.net.

Підвищення облікової ставки НБУ дозволило українським банкам підвищити відсотки по депозитах, що дасть їм змогу залучити нові вклади у гривнях. Завдяки підвищенню депозитних  ставок такі вклади стали більш привабливими, а отже, українці більше волітимуть зберігати свої заощадження в гривнях, а не в доларах.

Деякі банки вже оприлюднили оновлені ставки по депозитах, які виглядають доводі принадливо.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Зокрема, банк "Український капітал" пропонує за вкладами без можливості дострокового розірвання 18% доходу. Така ставка пропонується для вкладів у гривнях на строк від 3 до 18 місяців.

Банки в Україні підняли вартість депозитів: під які відсотки тепер можна вкласти гроші

Звісно, якщо гроші вкладаються на коротший строк, то й депозитка ставка нижча. Так, за місячними депозитами пропонують 5,5%. А от безстрокові вклади, які можна забрати в будь-який момент на вимогу, принесуть їхнім власникам лише 0,5% приросту.

Таким чином, банки роблять акцент саме на строкових вкладах без права дострокового вилучення грошей.

Зросли депозитні ставки і в банку "Глобус". Найвищі відсотки (по 17%) тут пропонують за вкладами, які внесені на строк від 93 до 183 днів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Депозити, які зберігатимуться в банку від 184 до 274 днів, матимуть трохи нижчу відсоткову ставку – 16%, а строкові вклади від 275 днів до року принесуть їхнім власникам прибуток у 15,5%. Якщо ж клієнт вкладе свої заощадження більше ніж на рік, то йому обіцяють 15% прибутку.

Звісно, що водночас із депозитними неминуче зростуть і кредитні ставки. Адже банкам доведеться чимось покривати високі витрати на обслуговування депозитів.