Today.ua

Українцям розповіли, як продати 50-копійчану монету за тисячі гривень

Якщо хтось думає, що виручити непогані гроші можна тільки за монети, яким вже не одна сотня років, то це не так. Справжнім "скарбом із гаманця" може стати й монета, викарбувана вже в сучасній, незалежній, Україні. Причому нерідко її цінність в тому, що вона стала результатом чиєїсь виробничої помилки.

Так, в Україні можна виручити тисячі гривень за 50-копійчану монету 1992 або 1996 року випуску. Правда, вона має бути не така, як переважна більшість інших монет такого ж номіналу.

Наприклад, на аукціоні Violity дві монети (50 копійок 1992 року випуску і 25 копійок того ж року) вдалося продати за 12 112 гривень. А загалом, під час торгів за ці монети було зроблено 25 ставок.

Чому ці монети коштують так дорого?

Звичайно, продати звичайну 50-копійчану монету в десять тисяч разів дорожче міг би хіба що Вольф Мессінг. Однак, якщо ця монета "із родзинкою", то її вартість може бути набагато вища номіналу.

Так, фахівці розрізняють монети за аверсом, реверсом і гуртом. На реверсі монети викарбувано її номінал - "50 копійок". А на аверсі - напис "Україна" і дата карбування "1992". Якщо в них є якась особливість, що відрізняє їх від інших, то таку монету вже можна вважати раритетною, і її ціна відразу зростає в тисячі, а то й десятки тисяч разів.

Є ще одна відмінність, яка робить монету особливо цінною - якщо вона виготовлена з "нерідного" металу. Наприклад, 50-копійчана монета може бути виготовлена з бронзи, срібла, алюмінію, міді або нікелевого сплаву. Як правило, такі монети чеканилися в невеликих кількостях: або як дослідні зразки, або спеціально для того, щоби потім стати "наживкою" для нумізматів. У будь-якому випадку, такі монети цінуються фахівцями і за них готові платити великі гроші. Їхня ціна коливається від 100 до 250 доларів.

Крім того, зустрічаються й інші деталі, які різко збільшують вартість монети. Наприклад, зустрічаються монети з двома аверсами або двома реверсами. І тут вже впору подумати: або теж майстри вправлялися, щоби потім вигідно продати, або у карбувальника просто "руки не звідти росли".

Нагадаємо, фахівці також розповіли, як монету номіналом в одну гривню можна продати за тисячу доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ