Тисяча доларів за одну гривню: яка українська монета ціниться у колекціонерів

На аукціоні антикваріату Violity нумізмати вели суперечку між собою за українську монету номіналом в 1 гривню. Зрештою, рідкісна монета була продана за суму, яка дещо не дотягує до тисячі доларів.

Тисяча доларів за одну гривню: яка українська монета ціниться у колекціонерів  - today.ua

Йдеться про рідкісну монету номіналом в одну гривню 1992 року карбування. Її цінність в тому, що таких монет було випущено зовсім небагато. Монету карбували на Луганському патронному заводі.  Одна з її особливостей - гладкий гурт.

Таких монет було випущено мізерно мало. Точна кількість таких монет, що вийшли за прохідну Луганського підприємства, мабуть, тепер ніхто не скаже. Але кажуть, що їх було випущено менше тисячі. Тисяча доларів за одну гривню: яка українська монета ціниться у колекціонерів Вага монети становить 7,1 грама. Виготовлена вона з латуні. Як пояснюють фахівці, монета була знята з виробництва через те, що пуансон, який був виготовлений для її карбування, погано відтворював дрібні деталі рельєфу. Це визнали браком і монету зняли з виробництва. Таким чином, в обіг пішло їх зовсім мало.

На аукціоні Violity за цей раритет боролися 53 нумізмата. Однак одна ставка перевищила всі інші пропозиції. Один із покупців запропонував за неї 24 500 гривень, і більше ніхто з ним сперечатися не став. Таким чином, рідкісна монета дісталася йому.

Нагадаємо, непогано заробити можна не тільки на одногривневих монетах, але й на монетах набагато меншої вартості, і теж - українських. Зокрема, деякі монети номіналом у 25 і 50 копійок можна також продати не за одну тисячу гривень.

ДЖЕРЕЛО5692.com.ua