Today.ua

Українцям розповіли, як на бракованій копійці можна заробити тисячі гривень: які монети коштують дорожче

В Україні можна непогано заробити на бракованих копійках. Потрібно лише знати, за який брак нумізмати готові платити велику ціну. Крім того, дорого може цінуватися також копійка з пробної партії, яка була виготовлена малим тиражем і дещо відрізняється від своїх аналогів.

Видання obozrevatel проаналізувало результати декількох аукціонів, з яких можна зробити висновок, що брак - це не завжди погано, і за копійку з браком можна виручити пристойну суму грошей.

5 копійок 2007 року випуску

Ця монета виявилася з нестандартно легкою вагою - лише 3,47 грама. Причина такої легкості у тому, що вона відчутно тонше за інші аналоги. Власник просить за монету 3000 гривень.

"Знайдена тонка монета 5 копійок 2007 року. Вага 3,47 (-0,8 грама від норми) і по товщині 1,30 (-0,2)", - пише власник.

Поки монету ніхто не купив, проте аукціон триває.

50 копійок 2014 і 2016 років

Особливість таких монет в тому, що вони виготовлені з магнітної сталі, покритої зверху нікелем. Товар, виставлений на аукціон, був проданий за 3501 гривню.

1 гривня 2013 року випуску

Особливість цієї монети - каштани з річного набору. Монета була випущена тиражем в 5 тисяч. Її продали за 2095 гривень.

Таким чином, можна непогано заробити у нумізматів не лише за рідкісну монету, викопану археологами буквально "з глибини століть", але навіть і за сучасну українську копійку. Особливо, якщо вона "не така". Зокрема, якщо копійка виявилася із заводським браком.

Так, за монету вартістю в 10 копійок, випущену у 2008 році, з виробничим браком, на торгах виставлена ціна в 250 тисяч гривень.

Нагадаємо, за 2 копійки карбування 1992 року нумізмати готові віддати від 20 до 30 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ