Дві копійки за 30 тисяч гривень: монета, за яку колекціонери готові віддати великі гроші

Серед металевих грошей, які були викарбувані вже в незалежній Україні, є невелика двокопієчна монета, за яку нумізмати готові викласти величезні гроші. Йдеться про монету номіналом у 2 копійки. За неї колекціонери готові викласти на аукціоні від 20 до 30 тисяч гривень.

Дві копійки за 30 тисяч гривень: монета, за яку колекціонери готові віддати великі гроші - today.ua

Втім, за таку ціну можна збути далеко не кожну двокопієчну монету, а лише - одну з пробного накладу, що був викарбуваний у 1992 році. Характерна особливість цієї монети - вузький вінок на реверсі. Відшукати її у велетенській масі інших двокопієчних "побратимів" дуже важко: це був пробний випуск монети, і її наклад склав лише два-три десятка штук.

На реверсі монети вказаний її номінал "2 копійкі", а на аверсі - малий державний герб і дата випуску "1992". При цьому віночок, розташований навколо номіналу, віддалений від бурту, в той час як в інших монет, він йде безпосередньо уздовж нього. Дві копійки за 30 тисяч гривень: монета, за яку колекціонери готові віддати великі гроші Гравер монетного двору Н. Мітіна розповідає, як вийшла така "цікава" модифікація. Справа в тому, що монети номіналом 2 і 10 копійок схожі за розміром. Тому, взявшись за карбування двокопійчаної монети, фахівці монетного двору не стали перелаштовувати інструмент, яким виготовляли 10 копійок. Та, як з'ясувалося, 2 копійки все ж мають більший діаметр. Ось так і сталося, що пробна партія вийшла з великою відстанню від віночка до бурту. Згодом налаштування виправили, і інші монети вже карбували за новим шаблоном. А кожна монета з пробної партії стала раритетною.

У цій пробній партії були монети з різних металів: алюмінію, немагнітної або магнітної сталі, нікелевого сплаву і міді. Найдешевша - алюмінієва монета. Однак і вона йде у нумізматів за ціною від 13 до 20 тисяч гривень. Монети з інших металів - ще дорожче.

Наприклад, на аукціоні в 2017 році двокопієчна монета з немагнітної сталі була продана за 1100 доларів.

Нагадаємо, Нацбанк показав, як буде виглядати нова монета номіналом у 2 гривні. Вона присвячена українському історику і сходознавцю Агафангелу Кримському.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel