Українська земля дуже недооцінена. Насправді, її вартість набагато вища, ніж зараз пропонує земельний кадастр. З відкриттям ринку земля лише зростатиме в ціні. Причому з кожним роком ціна на землю ставатиме вище.
Такий прогноз дав, і вже не вперше, міністр агрополітики Роман Лещенко, виступаючи в парламенті під час години запитань до уряду.
Як відомо, з 1 липня в Україні припинив свою дію мораторій на продаж сільськогосподарської землі, що фактично дало старт законному продажу сільськогосподарських угідь, які знаходяться у власності пайовиків. Загалом, в Україні є 27 млн га такої землі, яка може бути продана її власниками. Це, звичайно, не означає, що вони зобов'язані її продати. Це - лише їхнє право і воля: продавати свою землю чи ні.
Навіть більше, міністр агрополітики не радить землевласникам вже сьогодні збувати свій товар. Сьогодні українська земля знаходиться на мінімумі своєї вартості, вважає Роман Лещенко. Ця ціна на землю далеко не ринкова, адже ринок в Європі диктує зовсім інші ціни. Тому міністр, та й інші експерти аграрного ринку, радять українцям притримати свою землю і не квапитись продавати її негайно. Земля - такий актив, який неминуче з часом буде дорожчати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Що стосується зростання вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення. За нашими оцінками, зростання буде близько 7-10% щорічно ... Ми переконані, що ціна буде постійно зростати", - заявив Роман Лещенко.
Тобто, можна припустити, що вже через п'ять років після відкриття ринку землі вартість гектара буде на 40-50% вища, ніж зараз. А в подальшому земля ще може вирости в ціні.
Однак тут потрібно пам'ятати: ціна на землю в бідній країні не може бути високою. Тому, чим багатша буде Україна та її громадяни, тим вище коштуватиме в ній земля, і навпаки.
Крім того, є ще один момент, через який власників паїв можуть змусити поспішно збувати свою землю. Якщо їх змусять платити непомірні податки за свою землю, люди будуть збувати її за безцінь. Тому багато що залежить від того, як буде в цілому розвиватися економічний клімат у країні.
Нагадаємо, українцям також розповіли, до яких схем найчастіше вдаватимуться на ринку землі, щоб обійти закон.