Ринок землі: українцям розповіли, які схеми найчастіше часто будуть застосовувати, щоб обійти закон

Продаж землі в Україні відкрито. Уже за перший день моніторинг ринку зафіксував 33 укладені угоди купівлі-продажу землі. Разом із тим, ринок землі поки не увійшов у повну силу. До 2014 року він буде діяти в обмежених можливостях: покупцями зможуть стати не всі, а кількість землі, яку продадуть в "одні руки", не повинна перевищувати 100 га.

Ринок землі: українцям розповіли, які схеми найчастіше часто будуть застосовувати, щоб обійти закон - today.ua

Разом із тим, влада вже зараз передбачає, які схеми можуть задіяти покупці, щоб обійти обмеження за кількістю землі. Крім того, чекають відвертих шахраїв і серед продавців земельних ділянок. Про ці схеми розповів в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ міністр агрополітики Роман Лещенко.

"Геніальність наших людей не має меж, і, безумовно, будуть шукати якісь дірки, щоб застосовувати схеми. Земельний моніторинг і реєстр дають можливість відслідковувати ці схематози", - попередив глава Мінагрополітики.

Міністр виділяє дві схеми, які будуть найбільш популярні на ринку землі

Купівля землі через підставних осіб. Швидше за все, що скупники землі будуть вдаватися до цієї схеми. Він скуповуватимуть ділянки через родичів, друзів і просто третіх осіб, яким пообіцяють невелику особисту вигоду від угоди. Однак "вирахувати" таких схематозніков буде легко, каже Лещенко. Тут на допомогу контролюючим органам прийде фінансовий моніторинг. Адже кожен покупець повинен буде довести законність походження своїх грошей, за які він має намір купувати землю. І вже на цьому етапі багатьох зможуть відсіяти. Ринок землі: українцям розповіли, які схеми найчастіше часто будуть застосовувати, щоб обійти закон Кілька власників на одну й ту саму ділянку землі. Тут йдеться про можливе шахрайство серед продавців. На одну й ту саму ділянку можуть пред'явити документи відразу кілька продавців. Лещенко навів приклади з особистого досвіду, коли на дорогу землю під Києвом знаходилося відразу по три власника на одну ділянку.

"Ми розуміємо, що з цих трьох у двох підробка ... Такі проблеми дадуть нам можливість побачити, де ці ділянки, і відстежувати, вносити зміни в законодавство", - говорить Роман Лещенко.

Крім того, глава Мінагрополітики визнає, що потребує доопрацювання ще й антирейдерське законодавство.

"Тут у нас теж є питання", - заявив Роман Лещенко.

Таким чином, в розпочатому ринку землі поки не все гладко із законодавчою базою. Вона потребуватиме доопрацювання вже на марші. Однак в Мінагрополітики вважають це нормальним процесом, який допоможе, врешті-решт, все відшліфувати, щоб до повного відкриття ринку землі все працювало ідеально.

Нагадаємо, як стало відомо, нині в деяких регіонах України кадастрова вартість одного гектара землі нижча однієї тисячі доларів. Отже і продаж землі може стартувати з таких низьких цін.

ДЖЕРЕЛОnv.ua