Українцям підвищать тарифи на розподіл газу: названа причина

В Україні можуть підвищити тарифи на розподіл газу. Це пов'язано з тим, що розподільним компаніям терміново потрібні гроші для установки газових лічильників у тих будинках, де їх ще немає.

Українцям підвищать тарифи на розподіл газу: названа причина - today.ua

За оцінками НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг) в Україні налічується ще близько 2,15 млн домогосподарств без газових лічильників. В основному це квартири, в яких використовують газ лише для приготування їжі. Ці домогосподарства оплачують газ за нормативами споживання.

Однак до 1 січня 2023 року, тобто менш ніж через півтора року, всім таким споживачам мають встановити газові лічильники. Причому цей термін вже не раз пересували, проте цього разу уряд налаштований рішуче: лічильники повинні бути в усіх будинках і квартирах.

Згідно із законом їх мають встановлювати газорозподільні компанії, що вони і роблять. Однак процес просувається повільно через те, що ГРК не вистачає грошей на закупівлю лічильників для установки.

Для покупки нових лічильників потрібно підвищувати населенню тарифи на розподіл газу. Саме так, і ніяк інакше. Адже установка лічильників лише вважається безкоштовною. Насправді всі ми оплачуємо її зі своїх кишень - за рахунок тарифів на розподіл газу. Українцям підвищать тарифи на розподіл газу: названа причина Отже, якщо НКРЕКУ дозволить газорозподільним компаніям підвищити тарифи на свої послуги, то вони зуміють вписатися в строки і встановити всім газові лічильники.

"Питання лічильників - це завжди питання до НКРЕКП. Закладуть вони близько 3 млрд грн в нинішніх цінах в тариф на розподіл для установки мільйона лічильників?" - прокоментував ситуацію голова прес-служби РГК (Регіональна газова компанія об'єднує 20 підприємств в областях, - авт.) Данило Нестеров.

За словами прес-секретаря РГК, для установки лічильників ще потрібно від 3 до 5 мільярдів гривень (такий розкид за сумою пов'язаний із різною вартістю лічильників, - авт.). Саме таку суму НКРЕКП повинна закласти в тарифи на розподіл газу.

Водночас, Нестеров говорить, що НКРЕКП завищує кількість квартир, в яких ще немає газового лічильника. За власними оцінками ГРК вона приблизно вдвічі менша. А якщо взяти за основу кількість від НКРЕКП, то на установку лічильників потрібно виділяти ще більшу суму.

Нагадаємо, тим споживачам, у яких до 1 січня 2023 року не встановлені газові лічильники, буде припинено постачання газу.

ДЖЕРЕЛОhvylya