Окрім вартості використаного газу, яку абоненти платять компанії-постачальнику, вони за окремою платіжкою також ще оплачують вартість доставки газу, яка йде на рахунок газорозподільної компанії (облгазу). Однак у деяких випадках плата за газ, яка їм нарахована, перевищує суму, на яку реально витратили газ.
Чому в платіжці іноді зазначено більше кубів, ніж витрачали споживачі, розповіли в одному з профільних видань.
Щомісячна плата за доставку газу обчислюється на підставі обсягу газу, який сім'я використала у попередньому році. При цьому для зручності за основу береться не календарний рік із січня по грудень, а з жовтня по вересень. Тобто плату за доставку газу на 2022 рік розраховували на основі обсягу споживання ресурсу за період з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року. Цей обсяг ділиться на 12 і множиться на тариф місцевої газорозподільної компанії (облгазу). Таким чином, кожна сім'я отримує свою плату за доставку газу, яку вона повинна платити щомісяця.
Але трапляється так, що сім'я витрачала менший обсяг газу, ніж зазначено у платіжці. Однак нормативами передбачено мінімальні обсяги газу для споживачів різних груп. Вони такі:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- 39 кубометрів – для споживачів, які використовують природний газ лише для приготування їжі;
- 126 кубометрів - для споживачів, які використовують природний газ для підігріву води та приготування їжі;
- 314 кубометрів – для споживачів, які використовують природний газ комплексно, зокрема для опалення.
Таким чином, навіть якщо мешканці квартири жорстко економлять і витрачали менший обсяг газу, їм доведеться заплатити за той нормативний обсяг, який передбачений для їхньої групи споживання.
Нагадаємо, при цьому деякі громадяни взагалі можуть не платити за доставку газу.