В Україні подорожчали тарифи на доставку газу: хто має право не платити за завищеними цінами

Тарифи на доставку газу в Україні з 1 січня суттєво зросли, тож вже у лютому українці отримають платіжки з новими цифрами. Проте є умови, за яких громадяни мають право не платити за газ.

В Україні подорожчали тарифи на доставку газу: хто має право не платити за завищеними цінами - today.ua

Зокрема, домогосподарствам, яким офіційно припинили постачання газу, але вони мають Акт припинення газопостачання, плата не нараховується. Для цього власникам будинку, крім опломбування або припинення газопостачання, потрібно обов'язково розірвати договір на розподіл газу. Житель має звернутися до газового оператора та написати заяву про припинення постачання газу із розірванням договору про розподіл газу.

Якщо в майбутньому потрібно буде знову відновити постачання газу, це можна буде зробити за окрему плату. В Україні подорожчали тарифи на доставку газу: хто має право не платити за завищеними цінами Крім того, споживачі, які мають, але не використовують газовий котел, повинні звернутися до свого оператора ГРМ із заявою про його відключення, а також змінити категорію споживання у договорі про розподіл газу. Відповідна зміна набуде чинності лише з 1 січня 2023 року, але заяву краще написати заздалегідь.

Як відомо, плата за доставку газу здійснюється, навіть якщо протягом року споживач не спалить жодного кубометра газу, але газове обладнання у його житлі є. Якщо споживач повністю має намір відмовитися від послуг з розподілу газу, що означає припинення споживання газу з газорозподільних мереж, він повинен ініціювати розірвання договору про розподіл газу. І тому необхідно заздалегідь повідомити оператора ГРС і обов'язково розрахуватися за фактично спожиті послуги.

Раніше повідомлялося, які ціни на розподіл газу встановили українцям облгази у січні.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua