Ціни на житло в Україні почнуть зростати із настанням весни. Після зимового застою на ринку житла попит на нові квартири пожвавиться і відповідно ціни також попрямують нагору.
Про майбутнє пожвавлення на ринку житла розповів співзасновник та керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов.
За словами експерта, забудовники очікують на реанімацію ринку житла приблизно з другої половини березня, тобто з початку потепління та активізації будівельних робіт. Саме на цей період прогнозують зростання попиту на нове житло з первинного ринку. Він зросте приблизно на 10%, таким чином повернувшись до показників, які були під завісу минулого року.
"Ми очікуємо, що зростання попиту на первинному ринку житла у березні-квітні становитиме близько 10%, наблизившись до показників кінця грудня 2021 року", - прогнозує Семенцов.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Наразі інвестори взяли паузу. У них є час для усвідомленого та ретельного вибору відповідного варіанту. Тому з приходом весни найбільшим попитом користуватимуться на ринку якісні проекти, які лише починають будуватися, вважає експерт.
По-перше, на початку будівництва вони набагато дешевші. А по-друге, інвестори матимуть змогу задовольнити свій запит на якісне житло.
Зниження активності на ринку житла – звичайне явище для початку року. Однак цього року до нього долучилися ще й несприятливі зовнішньополітичні чинники. Тому покупці і поготів не поспішають вкладати свої кревні у купівлю квартир. А то ж можна залишитись і без грошей, і без житла.
Не поспішають викладати свій товар за зниженими зимовими цінами і девелопери. У великих забудовників достатньо "підшкірного жиру", аби пережити зиму, не залучаючи ресурсів інвесторів, щоб дочекатись зручніших цін на ринку.
Проте з настанням весни ситуація зміниться, переконаний Володимир Семенцов. Інвестори активізують попит на житло, а девелопери піднімуть ціни на нього. За прогнозами спеціаліста, ціни на первинці зростуть у середньому на 3%. Хоча в деяких сегментах вони можуть піднятися і вище.
Нагадаємо, в Україні масово скуповують нерухомість іноземці. Щоправда, зараз вони також зайняли вичікувальну позицію.