Today.ua

Українцям масово відмовляють в обміні валюти: У НБУ пояснили, що відбувається

Українці останнім часом дедалі частіше стали скаржитися, що їм відмовляють в обміні валюти. Іноді їм доводиться з однією купюрою оббігати кілька обмінних пунктів і ніде у них банкноту не беруть. Так трапляється, якщо банкнота зношена, пояснюють у Нацбанку України.

Зазвичай громадянам відмовляють в обміні валюти в тому випадку, якщо вони хочуть збути зношену купюру, а натомість отримати нормальні вітчизняні гривні.

"До Національного банку України надходять численні запити та скарги від громадян щодо відмови банків у прийомі для здійснення валютно-обмінних операцій зношених і пошкоджених банкнот іноземних валют", - відзначили в НБУ.

У Нацбанку України пояснили, чи можуть в обмінниках відмовити в прийомі зношених банкнот, а якщо і можуть, то в яких випадках.

Які купюри зазвичай не беруть у пунктах обміну валюти:

При цьому в обміннику можуть навіть відмовитися приймати купюру з невеликою точкою, якщо цю точку добре видно на детекторі валют. Перш, ніж обмінювати гроші, касир попередньо розглядає їх під збільшувальним склом і проганяє через детектор валют. Детектор відразу відсіває можливі фальшиві банкноти, а заодно і виявляє можливі дефекти на них.

Причому пунктам обміну валют можна вирішувати на свій розсуд, візьмуть вони таку банкноту або не візьмуть. Їх ніхто не може змусити це зробити, навіть Нацбанк.

Про свої поневіряння зі стодолларовою банкнотою, що мала на собі кілька плям (слід сказати, що виглядали вони не критично, - авт.), розповів житель столиці Артем. Його 100 доларів із "заплямованою репутацією" відмовилися приймати у відділенні Ощадбанку та в декількох обмінниках. Вже майже зневірившись отримати за свою купюру адекватні гроші, Артем спробував щастя ще в одному обмінному пункті, і тільки там йому, нарешті, пощастило. Тамтешня касирка виявилася менш прискіпливою і взяла у нього гроші на обмін.

Пошкоджену валюту можна обміняти, однак при цьому з вас візьмуть комісію за обмін

За обмін пошкодженої валюти доведеться заплатити комісію. Розмір комісії може бути різний: від 5% вартості банкноти до 50%. Зазвичай в банках комісія нижче, однак там доведеться якийсь час чекати, щоб отримати гроші за обміном. А ось у пунктах обміну валюти гроші можна отримати одразу, але зате там комісія вище.

Нагадаємо, українцям можуть обміняти зношені українські банкноти на нові. Причому їх зобов'язані приймати на обмін у всіх банках України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ