Українці можуть обміняти старі купюри на нові: куди звертатися за послугою

В Україні можна здійснити обмін грошей в будь-якому банку України. Банки зобов'язані приймати пошкоджені купюри на заміну. А ось що стосується торгових точок, в яких приймаються готівкові гроші, то там такі гроші можуть не приймати. Брати їх або не брати- вирішує адміністрація цих закладів на власний розсуд.

Українці можуть обміняти старі купюри на нові: куди звертатися за послугою - today.ua

Такі роз'яснення щодо обміну грошей, що містять пошкодження, дали в прес-службі Нацбанку України.

Крім всіх українських банків, а також їхніх відділень і філій, брати у громадян на заміну пошкоджені гроші також зобов'язані в самому Нацбанку - в регіональних підрозділах грошового обігу НБУ. Українці можуть обміняти старі купюри на нові: куди звертатися за послугою

Які купюри банки зобов'язані приймати у громадян на обмін грошей

  • Зношені банкноти з пошкодженнями, потертостями, забрудненнями, надривами, надрізами, відбитками штампів, відірваними кутами або краями і навіть із невеликими отворами всередині.
  • Банкноти, в яких збереглося цілою від 55% і більше від їхньої номінальної площі.
  • Розірвані або розрізані на дві частини банкноти, на обох частинах яких збереглися одні і ті ж номери і серії. При цьому загальна площа цих двох половин пошкоджених грошей не повинна бути менше 55% від номінальної площі банкноти.

Нагадаємо, в Україну очікується чергова заміна грошей. Цього разу "на прохання трудящих" мінятимуть монети номіналом в 1 і 2 гривні. Багато людей скаржаться, що їх важко розрізнити, і через це нерідко трапляється плутанина.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel