Українцям готують масове списання кредитів: хто позбудеться тягаря боргів

Автор: Марченко Любов

В Україні може розпочатися масштабне списання кредитів із громадян. Борги, звісно, спишуть не всім. Проте влада хоче звільнити деяких позичальників від обов'язку платити за кредитами, які були видані банками на придбання нерухомого та рухомого майна. Іншими словами – на купівлю квартир та автомобілів. Кредити спишуть лише тим, хто через війну втратив це майно.

Українцям готують масове списання кредитів: хто позбудеться тягаря боргів - today.ua

Таку звістку, втішну для багатьох невдах-позичальників, оприлюднив у своєму Telegram-каналі голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.

"За дорученням Президента погодили з Главою Нацбанку та Прем'єр-міністром розробку законопроекту про списання заборгованості зі споживчих кредитів на придбання рухомого і нерухомого майна, яке було знищено під час військових дій", - повідомляє нардеп.

Він також пише, що розроблений ними законопроект уже наступного тижня буде внесено на розгляд парламенту. Українцям готують масове списання кредитів: хто позбудеться тягаря боргів Ця інформація, звісно, справила ефект бомби. Адже немало власників зруйнованого житла зараз справді у розпачі. Квартири, купленої в кредит, вже немає, а гроші повертати банку потрібно ще з десяток років, а то й більше. Саме про таких людей і подбали. Нардеп каже, що це – особиста ініціатива президента Володимира Зеленського, яку вони втілили в законопроект.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Людина не повинна виплачувати борг за неіснуючий об'єкт", - пояснює свою позицію Гетьманцев.

Він також пояснив, у чому полягає камінь спотикання цього закону. Справа в тому, що кредити людям давала не держава, а давали комерційні банки. Отже, держава не має права розпоряджатися їхніми грошима та їхніми відносинами з клієнтами.

"Проблема полягає в тому, що ці люди заборгували не державі, а приватним банкам, і ми не можемо прийняти рішення, яке би поклало фінансовий тягар тільки на банки. Тому підключаються державні ресурси, можливо, також ресурси Фонду гарантування вкладів", - розкрив нардеп. деякі деталі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Насамперед, йтиметься про сумлінних позичальників, які до 24 лютого регулярно платили за кредитами і не мали заборгованості. Їм тільки потрібно буде подати відповідну заяву щодо боргу, який залишився, і довести документально, що до війни кредит виплачувався справно.

Нагадаємо, з 1 червня українські банки скасували кредитні канікули для своїх клієнтів.

Головне